no-img
نوین اطلس

۱۲ تکنیک برای گرم کردن رابطه سرد شده - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

۱۲ تکنیک برای گرم کردن رابطه سرد شده
امتیاز 4.88 ( 8 رای )
zip
دی ۲۹, ۱۳۹۸

۱۲ تکنیک برای گرم کردن رابطه سرد شده


با توجه به اینکه افراد زیادی سوال می پرسند و می خواهند بدانند چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم، امروز در این مقاله از نوین اطلس می خواهیم به معرفی ۱۲ تکنیک برای گرم کردن رابطه سرد شده بپردازیم.

تکنیک هایی که به شما کمک خواهند کرد هر موقع متوجه نشانه های سرد شدن رابطه عاشقانه خود شدید بتوانید سریعا رابطه را با استفاده از برخورد مناسب برای ترمیم رابطه، گرم کنید و یا حتی از آن برای درست کردن رابطه خراب شده استفاده کنید.

در این جا می آموزیم چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم و حتی چگونه یک رابطه دوستی را حفظ کنیم تا در نهایت به ازدواج منجر شود. یا اگر ازدواج کرده اید و پس از گذشت زمان دلسردی بر زندگی تان حاکم شده است یاد می گیرید چگونه زندگی سرد خود را گرم کنید.

اما قبل از هر چیزی بهتر است بدانیم راه جلوگیری از سرد شدن رابطه عاطفی چیست و چه علائمی از نشانه های سرد شدن رابطه خبر خواهند داد.

جلوگیری از سرد شدن رابطه

همانطور که همه می دانیم پیشگیری بهتر از درمان است.

در این مطلب قبل از اینکه بدانیم چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم، بهتر است مهارت های ارتباطی را از همان ابتدا بلد باشید تا بدانید در هر زمان و موقعیتی چگونه رفتار کنید که هم به خواسته خود برسید و هم منجر به سرد شدن رابطه نشوید.

اگر قبل از شروع رابطه مهارت های لازم را بیاموزید دیگر در مرحله ای وارد نمی شوید که به دنبال ترمیم رابطه عاشقانه خود باشید یا به سکوت در رابطه رسیده باشید و یا حتی فراتر از آن اینکه رابطه قطع شده باشد و حال به دنبال این باشید که چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم.

برای اینکه مانع سرد شدن عشق شوید بهتر است سعی کنید همیشه شور و هیجان خود را در برابر معشوق حفظ کنید.

به این صورت که با آراستگی های ظاهری همیشگی و تنوع در ظاهر و همچنین تنوع در ابراز علاقه در برابر همسرتان می توانید باعث جلوگیری از تکراری شدن رابطه خود شوید.

چرا که یکی از عمده ترین علل سرد شدن رابطه عاشقانه تکراری شدن زن و مرد برای هم می باشد.

در بین افراد اینگونه جا افتاده است که تا وقتی به عشق خود نرسیده اند باید همیشه در تلاش باشند تا او را مجذوب خود کنند اما به محض اینکه به هم رسیدند و از این بابت آسوده خاطر شدند دیگر تلاشی برای حفظ حالت عاشقانه خود ندارند و همین موضوع باعث دلسردی آن ها از هم خواهد شد.(امری که در نهایت آن ها را با مشکل: چگونه عشقم را برگردانم، مواجه خواهد کرد)

زن و شوهر همواره باید تفریحاتی با هم داشته باشند و وقتی را برای خوش گذرانی خود اختصاص دهند تا زیر بار مسئولیت های زندگی دچار افسردگی و در نتیجه دوری از هم نشوند. همیشه توصیه می شود که یکی از مهمترین عوامل بازگشت مردان به رابطه عاشقانه همراهی آن ها در تفریحاتشان است.

نشانه های سرد شدن رابطه

در پاسخ به این سوال که چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم، بهتر است ابتدا نشانه های سرد شدن رابطه را بدانیم تا به محض اینکه با این نشانه ها مواجه شدیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

از جمله نشانه های سرد شدن رابطه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– جرو بحث های مکرر بر سر مسائل بی اهمیت. تا وقتی رابطه گرم است هر یک از دو طرف سعی می کنند تا حد امکان از اختلاف نظرها چشم پوشی کنند و به احترام معشوق خود کوتاه بیایند. اما زمانیکه این گرمی رابطه کمتر شود افراد کم کم خودخواه خواهند شد و خود را در اولویت قرار می دهند و به همین دلیل است که جر و بحث بر سر هر موضوعی پیش می آید تا جایی که رابطه خراب می شود و بعد از آن به دنبال درست کردن رابطه خراب شده خود خواهند بود.(همچنین نگاه کنید به نشانه های پایان یک عشق)

– وقت گذرانی بدون معشوق و اینکه هر یک از دو نفر بخواهند وقتشان را با افراد دیگری سپری کنند نیز از دیگر نشانه های سرد شدن رابطه می باشد که اگر مشاهده کردید باید به دنبال راه حلی برای گرم کردن رابطه سرد شده باشید و اینکه بدانید چگونه عشق را برگردانید.

– فرد مقابل همیشه به دنبال ایراد گرفتن است. در مواقعی که آتش عشق بین دو نفر شعله ور است هر یک تنها صفات خوب معشوق را می بیند و در نظرش او بهترین است. اما زمانی که سرد شدن یهویی رابطه رخ می دهد، فرد بیشتر از همیشه عیب های عشق خود را می بیند و حتی از هر کار مثبتی که معشوق انجام می دهد ایراد می گیرد و این گونه تمام حس مثبت موجود در رابطه نیز از بین خواهد رفت.

– سکوت های طولانی بین عاشق و معشوق. تا وقتی رابطه گرم است هر دو طرف مدام برای هم از ماجرای کل روز و اتفاقات رخ داده (هر چند بی اهمیت) صحبت می کنند. حتی ذوق دارند به هم برسند و بتوانند همه چیز را تمام و کمال تعریف کنند اما در مواردی که رابطه عاشقانه رو به سردی می رود، این حس نیز از بین خواهد رفت. در نتیجه در ملاقات ها، افراد بیشتر سکوت می کنند و تمایلی به تعریف حتی اتفاقات مهم هم ندارند. در این موارد است که باید به دنبال این باشیم که چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم و بدانیم بهترین راه برای برگرداندن عشق به حالت قبلی چه می باشد.

۱۲ تکنیک برای گرم کردن رابطه سرد شده

پس از آنکه درباره ی جلوگیری از سرد شدن رابطه و نشانه های سرد شدن رابطه صحبت کردیم حال زمان آن رسیده است که اگر رابطه ما سرد است، برخورد مناسب برای ترمیم رابطه چه می باشد؟

در ادامه به معرفی هر یک از تکنیک های گرم کردن رابطه سرد شده می پردازیم پس با نوین اطلس تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 • ابراز علاقه: اگر متوجه سردی رابطه تان شده اید باید سعی کنید هر چه زودتر آن را برطرف کنید. بر اساس روانشناسی رابطه عاشقانه، ابراز علاقه یکی از مهمترین عناصر می باشد که در ابتدای رابطه بین افراد زیاد است و در ادامه کم کم جایگاه خود را از دست می دهد.
  افراد بر این باور هستند که به عنوان مثال همسرم می داند من تا چه حد به او علاقه دارم و در نتیجه دیگر نیازی به این کار نیست.
  آن ها می گویند همین که من دارم در زندگی برای وی تلاش می کنم نشانه ابراز علاقه من است.
  بله همه این موارد صحیح است اما گاهی معشوق شما نیاز دارد عشق و علاقه را به زبان بیاورید و با او با کلمات عاشقانه صحبت کنید. یا گاهی نیاز است به عنوان بهترین راه برای برگرداندن عشق، دست در دست روبروی وی بنشینید و چند ثانیه عاشقانه نگاهش کنید.
  این مورد یکی از ساده ترین راه حل ها در پاسخ به این سوال می باشد که چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم؟ در این مورد می توانید مقاله تاثیر نگاه در عشق را مطالعه کنید تا بهتر متوجه شوید.
 • صحبت منطقی درباره موارد آزار دهنده: اگر کدورتی بین شما اتفاق افتاده که باعث دلسردی و رنجش شده است، برای بازگشت به رابطه عاطفی تمام شده درباره ی آن با هم صحبت کنید.
  سعی کنید صحبت هایتان آرام و منطقی باشد. از کلمات مناسبی استفاده کنید. حرف هایتان حالت کنایه زدن نداشته باشد چرا که اوضاع را بدتر خواهد کرد و به درست کردن رابطه خراب شده کمکی نخواهد کرد.
  صحبت درباره مشکلات یکی از ارکان پاسخ به سوال چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم، می باشد.
  چرا که ممکن است هر یک از دو طرف ناخودآگاه رفتاری را انجام داده باشد که باعث کدورت شده در حالیکه خود فرد متوجه نبوده است. پس اگر درباره مشکلاتتان حرف بزنید می توانید با هم به یک تفاهمی برسید.
 • درک کردن معشوق: سعی کنید معشوق تان را درک کنید تا بدانیدچگونه قهر را تمام کنید.
  اگر او از رفتارها و یا کلمات خاصی خوشش نمی آید و روی بعضی مسائل حساس است، او را درک کنید.
  وقتی شما او را درک کنید متقابلا عشقتان نیز در موارد دیگر شما را بهتر درک می کند.
  علاوه بر این همیشه شرایط فرد مقابل را در نظر بگیرید. به عنوان مثال به خانم ها توصیه می شود سطح توقعشان را متناسب با شرایط مالی همسرشان تنظیم کنند تا به بازگشت مردان به رابطه صمیمی کمک شود. البته مردان نیز همینطور.
 • احترام به خواسته ها: اگر تا کنون به خواسته های معشوق خود احترام نمی گذاشتید مطمئن باشید که باعث سرد شدن رابطه تان شده اید. احترام به خواسته های وی به این معنا نیست که پا روی درخواست های خود بگذارید بلکه به این معنا است که وقتی شما به خواسته های او احترام بگذارید و آن ها را اجابت کنید، او نیز حتما به خواسته شما اهمیت خواهد داد.
  مهم این است که بدانید چگونه با برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه وی خواسته های خود را مطرح کنید.
 • دستور ندادن: انسان ها چه زن و چه مرد از اینکه کسی با آن ها با لحن دستوری صحبت کند ناراحت خواهند شد و حس خوبی دریافت نمی کنند.
  بخصوص اگر از این حالت دستوری در برابر افراد دیگر استفاده کنید.
  به جای اینکه به همسرتان بگویید ” چایی بریز” می توانید با کلامی محبت آمیز به او بگویید ” عزیزم میشه لطفا با دستای مهربونت برام چایی بیاری”. باور کنید کلمات می توانند معجزه کنند و این مورد از نکات روانشناسی همسر داری می باشد.
  در حالت اول همسرتان با حس بد درخواست شما را پاسخ خواهد داد در حالیکه در حالت دوم وی با کمال میل و از روی عشق برایتان چایی می ریزد. پس از دیگر موارد ۱۲ تکنیک برای گرم کردن رابطه سرد شده این است که اگر تا بحال به صورت دستوری با عشقتان صحبت می کردید، اکنون شیوه خود را تغییر بدید و بدون دستور صحبت کنید تا متوجه شوید چگونه رابطه سرد شده را گرم کنید.
 • تهدید نکردن: تهدید کردن یکی دیگر از مواردی است که منجر به دلسردی در رابطه خواهد شد.
  هیچگاه فرد مقابل را تهدید نکنید که اگر این کار رو انجام دهی من هم به نحو دیگر تلافی خواهم کرد و یا … .
  پس برای گرم کردن رابطه تان و اینکه بدانید چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنید، دست از تهدید بردارید.(همچنین نگاه کنید به ترمیم رابطه دوستی)
 • حفظ احترام به خانواده ها: سعی کنید در همه حال به خانواده های یکدیگر احترام بگذارید.
  حتی اگر رفتاری از خانواده معشوقتان دیدید که مورد پسند شما نبود باز هم به آن ها بی احترامی نکنید و یا پشت سرشان حرف نزنید.
  بی احترامی به خانواده ها باعث سرد شدن رابطه زن و شوهر خواهد شد.
  پس برای اینکه به بهبود رابطه تان کمک کنید از این به بعد به خانواده همسرتان احترام بگذارید.
  به دیدنشان بروید و یا حتی آن ها را به منزل خود دعوت کنید و به مهربانی از آن ها پذیرایی کنید.
  این مورد برای پاسخ سوالتان درباره ی چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم، مهم می باشد.
 • آراستگی ظاهری: به خودتان دقت کنید. اگر از ظاهرتان غافل شده اید وقتش رسیده که به آن اهمیت دهیدتا به درمان سرد شدن رابطه کمک کنید.
  فرقی ندارد خانم هستید یا آقا. نظافت و آراستگی ظاهری و پوشیدن لباس های مرتب به شما کمک می کند برای عشقتان جذاب شوید و گرمای عشق مجدد در درون او زنده خواهد شد.
  سعی کنید به ظاهرتان تنوع دهید.
  نیازی نیست لباس های گران قیمت بپوشید. همین که تمیز و مرتب باشید کافی است.
  اهمیت به تناسب اندام هم امتیاز ویژه ای دارد و مانع از کم شدن رابطه زناشویی و در نتیجه دلسردی خواهد شد.(همچنین نگاه کنید به تکراری شدن زن برای مرد)
 • انتقال حس وفاداری: سعی کنید در همه مراحل این حس را به معشوقتان منتقل کنید که وی را بیشتر از هر کس دیگری حتی با شرایط بهتر دوست دارید.
  به او ثابت کنید که وفادار خواهید بود. اگر با هم بیرون می روید مدام نگاهتان به افراد دیگر نباشید و در عوض به عشق خود توجه کنید.
  اگر معشوق باور کند که شما همیشه وفادار خواهید بود خیلی از موارد مثل کنترل کردن و … که باعث سردی رابطه می شوند رخ نخواهد داد.
  به همین دلیل است که جلب اعتماد و انتقال حس وفاداری نیز رکن نهم از ۱۲ تکنیک برای این است که بدانیم چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم.
 • حمایت از رشد و ترقی: همیشه همسرتان را به پیشرفت تشویق کنید.
  اگر قصد ادامه تحصیل یا گسترش کارش را دارد مانع وی نشوید.
  اگر بخواهید سد راه او شوید کم کم از شما دلسرد می شود و در نهایت سردی در زندگی مشترک رخ خواهد داد.
  درصورتیکه اگر خود را حامی وی نشان دهید انگیزه اش بیشتر خواهد شد و شما را به عنوان پشتوانه ای قوی می بیند.
 • تفریحات مشترک: سعی کنید با معشوق خود تفریحات مشترکی داشته باشید.
  حتی اگر تفریحات وی را نمی پسندید اما همراهی او باعث می شود رابطه تان گرم تر شود و بیشتر وقت خود را با شما بگذراند.
  اینکه در تفریحات هم جایگاهی نداشته باشید از علت کم شدن علاقه به همسر می باشد.
  پس برای درست کردن رابطه خراب شده در هفته یک زمان هایی را با هم به تماشای فیلم، بازی، پیاده روی، سینما و … اختصاص دهید.
 • خرید هدیه: هرزگاهی برای ابراز علاقه و به نشانه قدر دانی و برای درمان دلسردی برای عشقتان هدیه بخرید.
  نیازی نیست گران قیمت باشد و یا حتما مناسبت خاصی داشته باشد.
  به عنوان مثال همینکه هنگام برگشت به منزل با یک شاخه گل وارد شوید انرژی مثبت بسیار خوبی را همراه با خود وارد خانه خواهید کرد.

در این مطلب ۱۲ تکنیک برای گرم کردن رابطه سرد شده برای شما عزیزان عنوان شد. امید است که با پاسخ به پرسش چگونه رابطه سرد شده را گرم کنیم بتوانید از این موارد به خوبی استفاده کنید و زودتر به نتیجه برسید.
اگر نسبت به نشانه های سرد شدن رابطه بی توجه باشید به مرور زمان با قطع شدن رابطه مواجه خواهید شد. اگر در حال حاضر هم رابطه شما قطع شده است می توانید به مقاله سریع ترین راه برای برگرداندن عشقم مراجعه کنید.(همچنین نگاه کنید به مقالات بازگشت به رابطه)

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید می توانید مقاله زیر را درباره موضوع جذب عشق از دست رفته مطالعه کنید:

how to make my ex feel attracted to me again

مطالب مرتبط:

راهکار بازگشت به رابطه شکست خورده

چگونه یک رابطه از دست رفته را برگردانیم

چگونه عشق را زنده نگه داریم

علت دلسردی مردان

دلسردی در زندگی 

چگونه یک رابطه را دوباره بسازیم

حفظ رابطه عاشقانه

شروع دوباره رابطه تمام شده بر اساس روانشناسی عشق

احتمال بازگشت مردان به رابطه

قانون جذب عشق و ازدواج

آیا بازگشت به رابطه تمام شده درست است

عشقم قهر کرده چیکار کنم

آشتی بعد از جدایی

کلماتی که باعث جذاب تر شدن رابطه می شود

بایدها و نبایدهای صحبت با مردان

علت سرد شدن ناگهانی مردان

۱۵ ترفند محبت به همسر

برای داشتن رابطه خوب چه کنیمدرباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *