no-img
نوین اطلس

ازدواج با همسر سابق بعد از طلاق - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

ازدواج با همسر سابق بعد از طلاق
zip
اسفند ۵, ۱۳۹۶

ازدواج با همسر سابق بعد از طلاق


این مقاله در مورد موضوعات ارتباط با همسر بعد از طلاق، برگشت همسر بعد از طلاق، آشتی بعد از طلاق، ازدواج مجدد بعد از طلاق، رابطه بعد از طلاق، احکام رجوع به همسر سابق، تعبیر خواب ازدواج با همسر سابق نوشته شده است.

ارتباط با همسر بعد از طلاق

چگونه با همسر جدید همسر سابق تان رفتار کنید

اگر نسبت به همسر جدید شریک سابق زندگی تان واکنش منفی نشان دهید یا بخواهید او را بی ارزش جلوه دهید فقط به ضرر خودتان تمام می شود چون خودتان را سطحی و آسیب پذیر نشان می دهید و واقعیت وجودتان مخدوش جلوه می کند. مجبور نیستید وانمود کنید که ناراحت نیستید بلکه باید قبول کنید که ناراحتید و این حس کاملا طبیعی است. در این صورت شما مثل بقیه انسان ها خواهید بود یعنی یک انسان طبیعی با عواطف و احساسات طبیعی.

صمیمی نشوید!

اصلا لزومی ندارد که با همسر جدید او دوست یا صمیمی شوید بلکه رفتاری مدنی و معقول داشته باشید و همین کافی است. درگیر شدن به ضررتان خواهد بود به خصوص اگر فرزندتان نزد او زندگی می کند اصلا سعی نکنید از فرزندتان به عنوان رابط اطلاعاتی استفاده کنید یا پشت سر او با فرزندتان صحبت کنید چون ایجاد تنش در نهایت شما را از فرزندتان دورتر می کند و به ضررتان تمام می شود.ضمنا این نکته را هم فراموش نکنید که همسر سابق تان و شریک جدید زندگی او هم نسبت به شما احساس خوبی ندارند! تنها موضوع مهم برای شما این است که شأن و مقام خود را حفظ و هویت و قابلیت های خود را پیدا کنید.

اگر حسادت می کنید…

با امضای سند طلاق شاید همه احساسات منفی تمام شود و طرفین حس کنند از تمام مشکلاتی که با یکدیگر داشته اند فارغ شده اند اما حتی اگر واقعا چنین باشد یک حس همچنان فعال و پویا باقی می ماند و آن هم حسادت است! اتفاقا فقط همین حس است که جلوی تفکر سالم و رفتاری طبیعی را می گیرد. به همین دلیل اگر از حس حسادت خلاص شوید بسیاری از مشکلات تان در این زمینه حل می شود. راهکارهایی برای این موضوع وجود دارد. ممکن است هنوز کمی به همسر سابق تان دلبستگی داشته باشید و این حس کاملا طبیعی است چون در طول مدت زندگی مشترک آن قدر افکارتان به هم گره خورده است که حس می کنید همسرتان جزئی از شما محسوب می شود. افکار و عقاید او شما را تحت تاثیر قرار داده است و شما هم برای او تاثیرگذار بوده اید، پس ترک این شرایط راحت نیست. بعد از طلاق مدت زمانی طول می کشد تا قبول کنید همسر سابق تان دیگر به شما تعلق ندارد. اگر این را قبول کنید که دیگر شما در بسیاری از مسائل مرتبط با او تاثیرگذار نیستید سردرگم نمی شوید.

به آن ها فکر نکنید

در نخستین قدم یادتان باشد شما دیگر از هم جدا شده اید. سریع ترین راه برای این که از شر حس حسادت راحت شوید این است که دلایل جدایی را به یاد بیاورید. سعی کنید درباره زندگی جدید همسر سابق تان فکر و آن را با دوران خوش سابق تان نیز مقایسه نکنید چون این کار باعث می شود حس فقدان بیشتری داشته باشید. تمام جروبحث ها، اختلاف نظرها و رفتارهایی که در همسرسابق تان بوده و شما را ناراحت می کرده یا غیرقابل تحمل بوده است به یاد بیاورید یا حتی آن ها را یادداشت کنید. حالا می توانید خوب فکر کنید که چرا جدا شده اید و دیگر دلیلی ندارد به او فکر کنید.پس بهتر است حس بد را درباره آن ها کنار بگذارید.

برگشت همسر بعد از طلاق

اگر زنی طلاق رجعی بگیرد بعد از گذشتن عدّه میتواند با مردی دیگر غیر از همسر خود ازدواج کند، ولی اکر بخواهد با همسر خود ازدواج کند و در عدّه باشد بلافاصله مرد میتوانند به او رجوع کند و نیاز به خواندن عقد ندارند و اگر عدّه اش تمام شده البته میتوانند با یکدیگر ازدواج کنند ولی باید مجدداً عقد کنند تا به یکدیگر محرم شوند.

آشتی بعد از طلاق

یک راز کوچک یادت باشد، ممکن است شریکت بعد از جدایی با تو به سرعت با شخص دیگری ارتباط برقرار کند و شاید خیلی سریع تر از زمانی که به شما پیشنهاد ازدواج داده، به رقیب تان درخواست زندگی مشترک داده باشد اما فراموش نکن صمیمیتی که به زودی و سرعت ایجاد شود به همان سرعت هم از بین خواهد رفت. خلأ نبود محبت و وجود شریک تان را به ایجاد رابطه ای جدید کشانده و این موضوعی است که باید حتما در ذهن تان نگه دارید. در پایان باید بگویم تمام آنچه که گفته شد برای این نیست که شما فیلم غیرواقعی بازی کنید. بلکه واقع بین باشید. آیا لیاقت شما هم ماندن در رابطه ایی جنگی و پر از دلهره است؟ آیا این شخص ارزش ماندن دارد؟ از جدایی می ترسید یا خصوصیات خوب وی شما را در این رابطه نگه داشته است؟! شگست در زندگی مشترک ممکن است حتی برای یک انسان بزرگ یا هر شخص دیگری اتفاق بیفتد، حرف مردم چه اهمیتی دارد؟! پس در مقابل اصرار وی با جدایی موافقت کنید. مزایای این فاصله نشان دادن میزان عشق شما نسبت به یکدیگر، ایجاد تغییرات رفتاری و… می باشد. برای تصمیم بهتر در این شرایط از مشاورین خبره ترجیحا روان شناس استفاده کنید.

ازدواج مجدد بعد از طلاق

اینکه خیلی ها فکر می کنند با فوت یا طلاق همسر، زندگی مشترک فرد برای همیشه تمام شده و باید آخر زندگی تنها بماند، خلاف قواعد سلامت و به نوعی خلاف قواعد شرع است.

در جامعه ما باید این فرهنگ نهادینه شود که فرد بعد از جدایی از همسر به هر دلیلی، به شروع یک رابطه تازه نیاز دارد . اینکه خیلی ها فکر می کنند با فوت یا طلاق همسر، زندگی مشترک فرد برای همیشه تمام شده و باید آخر زندگی تنها بماند، خلاف قواعد سلامت و به نوعی خلاف قواعد شرع است. هر انسانی نیازهای مختلفی (از فیزیولوژیک گرفته تا نیاز به امنیت، نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن) دارد که در صورت برآورده نشدن، آسیب خواهد دید. بسیاری از افرادی که به هر دلیلی تن به ازدواج مجدد نمی دهند، دچار افسردگی هایی می شوند که در نهایت منجر به آسیب های مختلف جسمی و روانی خواهد شد.

رابطه بعد از طلاق

فاصله لازم است

شاید شما هم میان دوستان و آشنایان با این افراد برخورد کرده‌اید که پس از شکست در ازدواج بلافاصله یک رابطه جدید را شروع می‌کنند تا رابطه و ازدواج قبلی را فراموش کنند. بررسی‌ها نشان داده آغاز رابطه‌ای جدید بلافاصله بعد از طلاق احتمال به شکست کشیده شدن آن را افزایش می‌دهد و به دلیل استرس‌هایی که هنوز از ازدواج قبلی در فرد باقی مانده است، امکان شناخت درست وجود ندارد. پس بهتر است بین طلاق و آغاز رابطه‌ جدید حداقل چند ماهی فاصله بیندازید و اگر این روزها احساس تنهایی و بی پناهی بشدت شما را آزار می‌دهد، به فکر راه‌های بهتری برای کنار آمدن با آن باشید، راه‌هایی مثل ورزش، صرف وقت با دوستان و اقوام و یادگیری هنر و مهارت‌های جدید.

احکام رجوع به همسر سابق

در طلاق رجعی مرد به دو قسم می تواند به زن خود رجوع کند۱: اوّل: حرفی بزند که معنایش این باشد که او را دوباره زن خود قرار داده است۲. دوم: کاری کند که از آن بفهمند رجوع کرده است مانند جماع و بوسیدن و لمس کردن و سایر کارهایی که بین زن و شوهر انجام میگیرد.

تعبیر خواب ازدواج با همسر سابق

مشاهده‌ دوست‌ یا همسر سابق‌ در خواب‌بسیار رایج‌ است‌، چون‌ آن‌ها در گذشته‌ بخش‌مهمی‌ از زندگی‌ ما را تشکیل‌ می‌دادند و هنوز هم‌یاد آنها همراه‌ ماست‌. امکان‌ ندارد که‌ شخصی‌بتواند عزیزی‌ را که‌ در گذشته‌ دوست‌ می‌داشت‌ وبه‌ او نزدیک‌ بود، حالا به‌ کلی‌ از فکر و دل‌ خودخارج‌ سازد. یعنی‌ به‌ صرف‌ این‌ که‌ رابطه‌ای‌ پایان‌یافته‌، نمی‌توان‌ مدعی‌ شد که‌ همه‌ چیز تمام‌شده‌ است‌. در واقع‌ زخم‌های‌ درونی‌ هرگز التیام‌نمی‌یابند. تا زمانی‌ که‌ شخص‌ مذکور خودش‌ راقانع‌ نکند و به‌ نتیجه‌ نرسد، به‌ کرات‌ چنین‌خوابهایی‌ را مشاهده‌ می‌نماید. اگرچه‌ دقت‌داشته‌ باشید که‌ مشاهده‌ آن‌ اشخاص‌ در خواب‌به‌ معنای‌ شروع‌ ارتباطی‌ دوباره‌ نیست‌. این‌چنین‌ خوابهایی‌ می‌توانند به‌ نوعی‌ برآورده‌شدن‌ آرزوها، تداعی‌ خاطرات‌ گذشته‌ و یا کند وکاوی‌ در مشکلات‌ و مسایل‌ دیرینه‌ باشند. به‌ یادداشته‌ باشید که‌ خوابها به‌ ندرت‌ از آینده‌ خبرمی‌دهند و بیشتر اوقات‌ در گذشته‌ها نقب‌می‌زنند.

سایت روانشناسی نوین بینش

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته

بیشتر بدانید:

آشتی بعد از طلاق

برگشت بعد از جدایی

شرایط ازدواج مجدد با همسر

ازدواج مجدد پس از طلاق

تعبیر خواب ازدواج مجدد زن متاهل

تعبیر خواب ازدواج کردن

راه های برگرداندن یک رابطه

دعای جلوگیری از طلاق

برگرداندن مرد به رابطه

شما احتمالا با جستجوی یکی از جملات زیر به این مقاله رسیده اید:

ارتباط با همسر بعد از طلاق. برگشت همسر بعد از طلاق. آشتی بعد از طلاق. ازدواج مجدد بعد از طلاق. رابطه بعد از طلاق. احکام رجوع به همسر سابق. تعبیر خواب ازدواج با همسر سابقموضوعات :
ازدواج

درباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.