no-img
نوین اطلس

درمان کودک درون


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

درمان کودک درون
zip
فروردین ۱۱, ۱۳۹۵

درمان کودک درون


درمان کودک درون یک قدم بزرگ است که به شما کمک می کند بر ترس ها، نگرانی ها و مشکلات مربوط به اعتماد به نفس خود غلبه کنید. کودک درون می تواند زخمی شده باشد، احساس بی ارزش بودن کند، سرشار از خجالب باشد، نگران باشد یا حتی نسبت به خود احساس تنفر بکند.

این عواطف که توسط کودک درون شما ایجاد می شود بر رفتار، اقدامات، احساسات و شخصیت کنونی شما تاثیر می گذارد. ممکن است احساس کنید از نزدیک شدن به دیگران، رد شدن یا اینکه بی اهمیت تلقی شوید وحشت دارید؛ دلیل این موضوع این است که با کودک درونتان به درستی رفتار نشده است و در نتیجه بعضی از این احساسات و عواطف در وی ایجاد شده اند.

چگونه کودک درون تان را درمان کنید

برای اینکه بتوانید کودک درون خود را درمان کنید باید اول از همه سعی کنید بدون قضاوت و انتقاد، حرفهای او را گوش کنید. بسیاری از مردم حرف های منفی درونی خود را خشن پاسخ می دهند به خصوص وقتی احساس ترس، نگرانی، یا بی ارزش بودن کنند.

قدم اول برای درمان ، پذیرش این موضوع است که شما آسیب دیده اید. دفعه ی بعدی که یک احساس ناخواسته را تجربه کردید، آن را آزاد کنید، احساسش کنید، بفهمیدش و با ملایمت از کودک درون خود درخواست کنید که در مورد آن به شما بگوید.

شهامت زیادی لازم است که بتوانید بپذیرید گاهی احساس حقارت دارید یا احساس می کنید کسی شما را دوست ندارد اما وقتی بیاموزید چگونه با کودک درون خود صحبت کنید، به چیز های بسیاری در مورد خود پی می برید که قبلا هرگز نمی دانستید.

وقتی با کودک درون خود سخن می گویید، تصور کنید که شما پدر یا مادر وی هستید که سعی دارد فرزند خود را آرام کرده و او را خوشحال کند. هدف شما باید گوش دادن به صدای کودک درونتان و پذیرفتن آن آسیب باشد سپس او را مطمئن سازید که می خواهید اقدامی مناسب برای ایجاد امنیت وی انجام دهید.

اقدام مناسب برای درمان کودک درون

بسیاری از مردم در زندگی خود به مدتی طولانی آسیب های روانشناختی خود را حفظ می کنند زیرا سعی می کنند با وانمود کردن به اینکه همه چیز رو به راه است از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند. چنین افرادی خود و کودک درون خود را فریب می دهند یا با این ادعا که سرشان شلوغ است سعی می کنند سر خود را به فعالیت ها دیگر مشغول کنند ( مثلا کار کردن).

فرایند درمان با گذشت زمان و کلمات صورت نمی گیرد. زمان بسته به عملکرد شما می تواند هم درمان کننده باشد و هم آسیب زننده.

برای مطمئن سازی کودک درون نیاز دارید تکالیف بسیاری انجام دهید. این تکالیف می تواند مرتبط با ایجاد اعتماد به نفس، یادگیری مهارتی جدید، انجام کاری که از آن می ترسید یا ایجاد یک تغییر جدی در زندگی تان باشد.

بر خلاف اعتقادات رایج، درمان کودک درون نمی تواند در حالی که خواب هستید یا آسیب های خود را نادیده می گیرید صورت بگیرد بلکه باید با گوش دادن به حرف هایش و سپس عملکردی که مرتبط با خواسته هایش است انجام شود.

نوشته ی شاهین زند – نویسنده و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: درمان کودک درون

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

 

می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه نیاز های کودک درون خود را بشناسیم و بر طرف کنیم

یادگیری اعتماد به نفس از طریق زبان بدن

چگونه به ضمیر ناخودآگاه دیگران نفوذ کنیم

آیا ویژگی های مشابه باعث جذب شدن می شود

چگونه دیگران را متقاعد کنیم هر چیزی را باور کنند

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copyموضوعات :
درمان و بهبود

درباره نویسنده

novinatlas 1723 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.