no-img
نوین اطلس

مثال برای عاشق کردن دیگران - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

مثال برای عاشق کردن دیگران
امتیاز 1.00 ( 1 رای )
zip
خرداد ۱۷, ۱۳۹۵

مثال برای عاشق کردن دیگران


مثال برای آموزش عشق

پرهام در روز اول کاری خود به همکارانش معرفی شد. دو تن از همکاران وی سارا و مریم بودند. پرهام در اولین ملاقات خود با سارا از وی خوشش آمد.

بر خلاف کاری که دیگران انجام می دهند، پرهام در همان ابتدا شروع به صحبت کردن با سارا نکرد و تصمیم گرفت اول اطلاعات کافی در مورد پیش زمینه ی روانشناختی وی جمع آوری کند. پس از سوال از یک دوست قابل اطیمنان متوجه شد که سارا خواهر بزرگتر دو دختر دیگر است.

به علاوه از رفتارش متوجه شد، وی بسیار بلند پرواز بوده و ایجاد یک کسب و کار موفق از مهمترین اهدافش می باشد.

سارا از مریم بسیار جذاب تر بود و به همین دلیل بسیاری افراد به او بیشتر از مریم توجه می کردند ( نگاه کنید به چه چیزی مردان را جذب می کند)

پرهام شروع کرد به نزدیک شدن به مریم و ایجاد یک رابطه ی خوب با او در حالی که با سارا فقط خوب بود و فاصله اش را نیز حفظ می کرد. پس از دو هفته سارا شروع کرد به نزدیک شدن به پرهام و همین زمان بود که پرهام شروع کرد به نشان دادن رفتاری سرد و اسرار آمیز.

وقتی سارا گیج شد و تصمیم گرفت بی خیال پرهام شود، پرهام با وی مجدد گرم گرفت. پس از مدتی پرهام از نشانه های زبان بدن سارا متوجه شد، وی به اون علاقه دارد. در این زمان بود که وی در مورد احساساتش با وی صحبت کرد

چرا پرهام اینگونه رفتار کرد

اکنون اجازه دهید همه ی جزئیات این داستان را تحلیل کنیم تا متوجه شویم دقیقا پرهام چرا به این شیوه عمل می کرد. سارا بسیار جذاب بود و این موضوع را خود می دانست و به همین دلیل بود که همیشه توقع داشت دیگران به اون نزدیک شوند. اکنون کاری که پرهام کرد شکستن این الگوی همیشگی بود. حتی اگر سارا به پرهام علاقه مند هم نبود، ولی باز هم فکرش مشغول این موضوع شده بود که چرا من را نادیده گرفته است؟

وقتی پرهام متوجه شد سارا خواهر بزرگتر است به این نتیجه رسید که به احتمال زیاد او نسبت به رقابت در کسب توجه ی دیگران بسیار حساس می باشد. خواهران کوچکتر همیشه جایگزین خواهران بزرگتر می شوند؛ کسانی که سهم بیشتری از توجه را به خود اختصاص می دهند.

در نتیجه دوست ندارند توجه ای که از دیگران دریافت می کنند به سمت شخص دیگری منحرف شود. این حقیقت که سارا بلند پرواز بود نیز این نتیجه گیری را قطعی تر می کرد زیرا بلند پروازی وی، مکانسیم دفاعی بود برای اینکه با دیگران تعویض نشود. پرهام به مریم توجه کرد تا احساسات سارا را تحریک کند و موفق هم شد. در آغاز سارا احساسی نسبت به پرهام نداشت اما به یک دلیل به سمت وی کشیده شد.

وی نمی خواست گذشته مجدد تکرار شود ( جایگزین شدن با شخصی دیگر دقیقا مثل زمانی که خواهرانش به دنیا آمدند). نگاه کنید به چگونه تجربیات کودکی بر بزرگسالی تاثیر می گذارند.

چگونه احساسات تحریک می شوند

وقتی سارا به سمت پرهام جذب شد، وی فهمید اکنون سارا یک نیاز شدید و مهم دارد که تلاش می کند توسط وی برطرف کند و در نتیجه پرهام تصمیم گرفت سرد و اسرار آمیز عمل کند.

وقتی پرهام رفتار اسرار آمیز و عجیب و غریب از خود نشان داد، فکر سارا بیشتر به وی مشغول شد. از آنجایی که پرهام اسرارآمیز و غیر قابل پیش بینی بود احساسات سارا نسبت به وی ۱۰ برابر شدید تر شد زیرا فکر کردن به هر چیزی باعث می شود به آن چیز جذب شویم ( نگاه کنید به چگونه باعث شویم دیگران به ما فکر کنند).

در ضمن هر وقت انسان ها متوجه شوند چیزی غیر قابل دست یابی است بیشتر برای رسیدن به آن تلاش می کنند. چند روز بعد احساسات سارا شدید تر شد و در نتیجه در زبان بدنش خود را نشان داد.

این یک مثال ساده بود تا به شما نشان دهیم چگونه به محض اینکه با عملکرد ذهن یک نفر آشنا شدید می توانید دیگران را عاشق خود کنید.

نوشته ی شاهین زند – نویسنده و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: مثال برای عاشق کردن دیگران

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

 

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۲۰ روش قطعی برای عاشق کردن دیگران

چگونه شخصیت دوست داشتنی داشته باشیم

جذب کردن فردی که به ما علاقه ای ندارد ( بر اساس روانشناسی جذب)

چرا شخصی که قبلا به من علاقه داشت اکنون علاقه اش را به من از دست داده است

چگونه یک رابطه ی عاطفی را از راه دور حفظ کنیم

دلیل اینکه در اولین ملاقات پذیرفته نمی شویم چیست

راهنمای نهایی برای بازگرداندن عشق از دست رفته

می خواهم بدانم چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copyموضوعات :
روانشناسی عشق

درباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.