no-img
نوین اطلس

چگونه شخصی که عاشقش هستید را تغییر دهید - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

چگونه شخصی که عاشقش هستید را تغییر دهید
zip
خرداد ۲۹, ۱۳۹۵

چگونه شخصی که عاشقش هستید را تغییر دهید


در مورد این موضوع باید گفت تغییر همیشه از درون ایجاد می شود، این بدین معنا است که تا وقتی فردی ۱۰۰% متقاعد نشود که تغییر برای وی خوب است، تغییر نخواهد کرد. به عبارت دیگر مهم نیست چقدر عاشق شریک دلدادگی خود باشید، تغییر هرگز اتفاق نمی افتد مگر اینکه طرق مقابلتان خود بخواهد. اما اکنون سوال این است: آیا می توانید عشق خود یا هر شخصی دیگری را متقاعد کنید تغییر کند؟ در این مطلب می خواهم در مورد این موضوع صحبت کنم.

خودپنداره

خودپنداره به معنی نوع نگاه یک فرد به خود است. اگر فردی فکر کند دزد است پس تا وقتی بتواند به عمل دزدی ادامه می دهد. آن فرد دزدی می کند زیرا خودپنداره اش او را وادار می کند باور کند این کاری است که باید اجام دهد.

رفتار ما به شدت تحت تاثیر خودپنداره ی ما است تا حدی که تلاش می کنیم ثابت کنیم خودپنداره ی موجود در ما درست است؛ حتی اگر نتایج بدی در ارتباط با آن اقدامات آیدمان شود. فردی که باور دارد ارزشش از دیگران کمتر است ( خودپنداره) همیشه سعی می کند به صورت نامطلوب خود را با دیگران مقاسیه کند تا بیشتر خودپنداره اش را قوی کند.

اکنون فکر می کنید چه اتفاقی می افتد اگر والدین، فرزند خود را تشویق کنند و بگویند تو در ریاضیات عالی هستی؟ اگر پیام به اندازه ی کافی تکرار شود، آن فرزند خودپنداره ی قوی بودن در ریاضیات را ایجاد می کند و همه ی سعی خود را می کند تا این وضعیت را حفظ کند.

این فرزند بیشتر مطالعه می کند، در کلاس تمرکز بیشتری خواهد داشت و کمتر بازی گوشی می کند تا خودپنداره اش را حفظ کند.

تغییر دادن شخصی که عاشقش هستید با تغییر دادن خودپنداره ی وی

برای تغییر فردی که دوست دارید نباید از وی انتقاد کنید بلکه در عوض باید با تحسین کردن به وی کمک کنید یک خودپنداره ی جدید ایجاد کند. وقتی این اتفاق افتاد، آن فرد همه ی تلاش خود را به کار می گیرد تا خود را تغییر دهد؛ به همین سادگی.

اگر مدام به همسر الکلی خود بگویید قوی است و یک فرد قوی مثل او نباید اجازه دهد تحت کنترل چنین عادتی باشد، در نهایت وی یک خودپنداره ی جدید ایجاد کرده و عادت منفی خود را از بین می برد. انتقاد کردن فقط باعث می شود مردم خودپنداره ای که از قبل داشته اند را مستحکم تر کنند و از هر گونه تغییر در عادت های بد امتناع ورزند!!

باید این نکته ی مهم را در تغییر هر شخصی به خاطر داشته باشید خودپنداره ی جدید که قصد دارید به ذهن فرد مورد نظر منتقل کنید باید از نظر وی پسندیده و در عین حال قابل باور باشد.

به عنوان مثال اگر فردی که دوستش دارید در کار موفق است اما نمی تواند یک عادت خاص را رها کند، پس باید به اون بگویید یک فرد موفق مثل او باید در از بین بردن عادت ها هم موفق باشد.

در این مورد، بدون شک شما را باور خواهد کرد زیرا یک مدرک معبتر نشان داده اید ( اینکه در کارش موفق است)

چگونه افراد لجباز را تغییر دهیم

بر خلاف باور عامه، افراد لجباز انعطاف پذیر هستند اما وقتی احساس کنند فردی می خواهد آنها را کنترل کند لجباز می شوند. یک فرد لجباز، در صد در صد شرایط لجباز نیست اما وقتی متوجه شود طرف مقابلش قصد دارد وادارش کند کاری انجام دهد، مکانسیم دفاعی وی فعال می شود.

اگر فردی که عاشقش هستید لجباز است، هنوز هم می توانید تغییرش دهید ۱) به جای آنکه به زور به کاری وادارش کنید، انتخاب هایی بیشتر از یک مورد در اختیارش قرار دهید ۲) به صورت روزانه تغییرات کوچکی ایجاد کنید که به چشم نمی آیند اما به اندازه ای هستند که در طی زمان تغییراتی در وی ایجاد کنند ( نگاه کنید به چگونه دیگران را متقاعد کنیم هر چیزی را باور کنند).

تغییر دیگران با شناخت دلایل مربوطه

یکی از دلایلی که باعث می شود نتوانیم عادت های بد خود را تغییر دهیم این است که به سراغ دلایل ریشه ای غلط می رویم

بعضی مردم از الکل برای از بین بردن درد های روحی خود استفاده می کنند و بعضی دیگر برای از بین بردن استرس های خود سیگار مصرف می کنند در حالی که گروه سوم از مواد مخدر برای فرار از افسردگی استفاده می کند. در همه ی این موارد، استرس و افسردگی، دلیل بنیادین می باشد و باید تغییر کنند نه خود عادت.

وقتی دلیل اصلی شناسایی و نابود شد، عادت منفی خود به خود از بین می رود اما اگر دلیل اصلی باقی بماند، هر کاری انجام دهید حتی اگر عادت رو قطع کنید باز هم نتیجه نخواهید گرفت و خیلی زود مجدد آن عادت برمی گردد. به صورت خلاصه برای تغییر شخصی که به او علاقه دارید باید اول دلایل مربوط به آن رفتار را شناسایی کنید و سپس به وی کمک کنید تا آن مشکل را حل کند.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: چگونه شخصی که عاشقش هستید را تغییر دهید

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

 

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۲۰ روش قطعی برای عاشق کردن

چگونه شخصیت دوست داشتنی داشته باشیم

پیام برای عاشق کردن از راه دور

چگونه رفتار و شخصیت خود را تغییر دهیم

راهنمای نهایی برای بازگرداندن عشق از دست رفته

می خواهم بدانم چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copyموضوعات :
روانشناسی عشق

درباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.