no-img
نوین اطلس

عشق در زندگی زناشویی - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

عشق در زندگی زناشویی
zip
بهمن ۲۴, ۱۳۹۶

عشق در زندگی زناشویی


این مطلب در مورد موضوعات هدف از تشکیل زندگی مشترک، آداب معاشرت در زندگی زناشویی، مفهوم زندگی مشترک چیست، تاثیر عشق بر مغز، متن زیبا برای امید به زندگی نوشته شده است.

هدف از تشکیل زندگی مشترک

اصلی ترین مسئله در ازدواج همان طور که قبلا گفتم رسیدن به آرامش می شود. برای رسیدن به این آرامش نیز بحث کفویت یا همتایی مطرح است یعنی اگر در زندگی شما، مسائل مادی مهم است باید حتما به کفویت اقتصادی دو خانواده توجه کنید و گرنه شما با تنش ها و مشکلات متعدد مواجه می شوید. گاهی خانواده های مؤمنی را می بینیم که در حد معمولی ایمان دارند و به معنای متعارف مؤمن هستند و البته نه به آن معنای حقیقی ایمان و پس از ازدواج با مشکلاتی مواجه می شوند و آن ازدواج با شکست روبرو می شود و تنها علت این عدم موفقیت ،اختلاف طبقاتی یا اختلاف اقتصادی و یا اختلاف فرهنگی است پیامبر می فرمایند: «به همگنان زن دهید و از همگنان خود زن بگیرید»، پس می توان گفت کفویت مهمترین شاخص ازدواج های موفق است.

آداب معاشرت در زندگی زناشویی

یکی از اصولی که باید در زندگی زناشویی مورد توجه قرار دارد، اصل رعایت آداب و جاذبه­ ها است. نوع پوشش زن و مرد در کنار یکدیگر، پیرایش و نظافت و نوع رعایت آداب معاشرت، باید به گونه ­ای باشد که برای همسر دل­ نشین باشد، و موجب آزار و دل­ سردی وی نگردد.

پیراستگی ظاهری و نوع پوشش لباس، از مصادیق این اصل به شمار می ­روند. زن و شوهر از جاذبه ­ی ظاهری لازم برای طرف مقابل خود بهره ­مند هستند، منتهی به شرطی که جاذبه­ های خدادادی خود را به نمایش بگذارند. آراستگی زن و شوهر در مقابل یکدیگر، موجب ایجاد محبت و صمیمت بیشتر در بین آن ­ها، و نیز عامل تقویت استحکام در بنیان خانواده می ­گردد. رسول اکرم (صلی ­الله ­علیه ­و آله): «اگر زن خود را برای شوهرش نمی ­آراست، بی ­گمان در دل او جای نمی ­گرفت». آن حضرت در روایت دیگری می ­فرماید: «مرد در برابر همسرش، همان وظیفه ­ای را دارد که زن در برابر او دارد؛ یعنی خود را برای او بیاراید، همچنان که زنش، خود را برای او می آراید؛ ولی نباید به گناه بیفتد». نکته ای که در این روایت قابل توجه است این است که آراستگی برای همسر نباید به گونه ­ای باشد که، شأن اجتماعی انسان را زیر سؤال ببرد و یا این­که موجب مفسده و گناه شود.

مفهوم زندگی مشترک چیست

زندگی مشترک مرحله ای از زندگی انسان است که همراه،هم پا،همسر،صبوری،مهربانی،گذشت،احترام متقابل،همدل،همدرد و کلماتی از این قبیل شامل حال این تعریف می شود.

تاثیر عشق بر مغز

می خواهیم تاثیرات مختلف عشق و عاشقی را بر قلبمان بفهمیم این حالت چه تاثیراتی روی مغر میگذارد کسانی که احساس علاقه مندی و عشق می کنند چه تغییراتی در مغزشان خ میدهد

بیشتر افراد بر این باورند که تپش قلب و افزایش ضربان آن هنگام دیدن یک فرد نشان از عاشق شدن است. اما مطالعه‌ای نشان داده است اسکن ام‌آرآی می‌تواند با بررسی فعالیت مغز نشان دهد که واقعا شما عاشق شده‌اید یا خیر. در واقع در این اسکن قسمت‌هایی از مغز بررسی می‌شود که در ارتباط با احساسات، انگیزه، عملکرد اجتماعی و امید است.
شاید یکی از پیچیده‌ترین پرسش‌های دنیا که ذهن افراد بسیار زیادی را به خود مشغول کرده است راجع به عشق است. اما همچنان معنای واقعی آن کشف نشده است و حتی زمانی که به فردی می‌گوییم «عاشقت هستم» همچنان خود نمی‌دانیم دقیقا چه می‌گوییم و معنای عمیق آن را درک نمی‌کنیم.
بنابر مطالعه‌ای جدید که در مجله «مرزهای عصب‌شناسی بشر» منتشر شد نشان داد برخی فعالیت‌ها در مغز که مرتبط با احساسات و هیجانات است در صورت عاشق شدن افراد افزایش می‌یابد و این مورد با اسکن مغزی قابل تشخیص است. عشق احساسات متفاوت و فراوانی همچون احساس اشتیاق فراوان، تغییر شخصیت، دل‌مشغولی و خوشی و سرخوشی را به فرد منتقل می‌کند و در کسری از ثانیه اتفاق می افتد.
روابط عاطفی به‌خصوص عشق بر ساختار و عملکرد برخی قسمت‌های مغز تاثیر می‌گذارد. در این مطالعه که بر روی ۱۰۰ زن و مرد انجام شد آن‌ها را به سه گروه تقسیم کرد و اسکن مغزی آن‌ها را مورد مطالعه قرار دارد: افرادی که به شدت عاشق شده‌اند، افرادی که اخیرا درگیر روابط عاطفی شده‌اند و افراد مجردی که تا به حال تجربه عاطفی نداشته‌اند. این افراد از جهت سن، تحصیل و درآمد در سطحی مشابه قرار داشتند.

نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که عاشق بودند فعالیت‌های مغزشان در برخی قسمت‌ها مربوط به عملکرد اجتماعی، امید، انگیزه و احساسات بیشتر از دو گروه دیگر بود. علاوه بر این، محققان دریافتند که افرادی که مدت طولانی‌تری عاشق بودند، فعالیت مغزشان بیشتر بود و مغزشان عملکرد بهتری نیز داشت.
این مطالعه نشان داد احساس عشق در افراد با افزایش فعالیت برخی از مناطق مغزشان ارتباط مستقیم دارد. در واقع عاشق شدن به نظر آسان می‌آید اما تاثیر آن بر مغز و بدن بسیار پیچیده است.

متن زیبا برای امید به زندگی

همیشه تو آسمون از یک ارتفاعی به بعد دیگه هیچ ابری وجود نداره
پس هر وقت آسمون دلت ابری شد

با ابرا نجنگ ،

فقط کمی اوج بگیر … 🙂

 

از اعتیاد بدون چون و چرا به شادی نگران نباشید , معتاد شوید !

آنقدر تمرین کنید و آنقدر وجود و امیال و افکارتان را از آنچه باعث شادی تان میشود پر کنید تا معتاد شوید…

شادی تنها داروی شفا بخشی است که هیچ گونه عوارض جانبی نداره … 🙂

 

سایت روانشناسی نوین بینش

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته

بیشتر بدانید:

جذب عشقمان

عادی شدن عشق

جملات تاکیدی برای رسیدن به عشق

عشق بعد از ازدواج

حرف های عاشقانه دوران نامزدی

زندگی زناشویی عاشقانه

اگر شما از طریق موتورهای جست و جو گر با ما اشنا شده باشید احتمالا یکی از جملات یا عبارات زیر را جست و جو کرده اید.

هدف از تشکیل زندگی مشترک چیست؟ لازم است آداب معاشرت در زندگی زناشویی را یاد بگیرید. مفهوم زندگی مشترک چیست؟ تاثیر عشق بر مغز چه می تواند باشد؟ نمونه هایی متن زیبا برای امید به زندگیموضوعات :
ازدواج

درباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.