no-img
نوین اطلس

زبان بدن: وضعیت اشتیاق - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

زبان بدن: وضعیت اشتیاق
zip
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۵

زبان بدن: وضعیت اشتیاق


مفاهیم زبان بدن که نشان دهنده ی علاقه مند بودن به شخصی یا چیزی است

  • فضای شخصی و علاقه: آیا تا کنون به فاصله ی بین خود و طرف مقابلتان وقتی در حال صحبت کردن هستید توجه کرده اید؟ آیا تا کنون توجه کرده اید چگون این مقدار این فاصله از شخصی به شخصی دیگر متفاوت است؟ اطراف ما یک دایره ی وجود دارد که به آن فضای شخصی می گویند. انسان ها معمولا اجازه نمی دهند فردی وارد این فضای شخصی شود مگر اینکه به وی علاقه داشته باشند، با او را راحت باشند یا حداقل بودن با وی برایشان جالب باشد. به همین دلیل است که بیشتر افراد وقتی وارد آسانسور می شوند احساس خوشایندی ندارند و حتی بعضی، احساس خشم پیدا می کنند زیرا به صورت ناخودآگاه احساس می کنند به فضای شخصی آنان به زور تجاوز شده است.

 

  • جهت گرایشی و علاقه مند بودن به فردی: به طور کلی وقتی شخصی از اینکه همراه فرد دیگری باشد لذت ببرد و نخواهد از وی جدا شود، جهت خود را متمایل به وی قرار می دهد به طوری که شانه های وی با شانه ی های طرف مقابل موازی می شود (دقیقا رو به روی یکدیگر قرار می گیرد). این موضوع بدان معنا است که همه ی بدن وی دقیقا رو در روی شما قرار گرفته است. اگر فردی کاملا رو به روی شما قرار نگرفته است، احتمالا به این دلیل است که می خواهد آن مکان را ترک کند؛ زیرا یا علاقه ای ندارد با شما صحبت کند یا عجله دارد و می خواهد برود. (نگاه کنید به خواندن زبان بدن)

 

  • ارتباط چشمی و علاقه: ارتباط چشمی در زبان بدن نشان دهنده ی علاقه و احترام است. وقتی از اصطلاح ارتباط چشمی استفاده می کنم، منظورم یک ارتباط چشمی مثبت است (یعنی طرف مقابل حداقل در ۷۰ یا ۸۰% از مکالمه ی خود با شما، ارتباط چشمی خود را حفظ کند) (نگاه کنید به زبان بدن در روابط عاشقانه)

چگونه از زبان بدن استفاده کنید تا متوجه شویم شخصی به ما علاقه مند است

اکنون که در مورد مفهوم زبان بدن اطلاعات لازم را کسب کرده اید می توانید از این اطلاعات استفاده کرده و متوجه شوید آیا آن شخص به شما علاقه دارد یا خیر.

اگر متوجه شدید فردی فاصله ی کمی بین خود و شما ایجاد کرده است، جهت بدن وی به سمت شما گرایش دارد و ارتباط چشمی خوبی با شما برقرار می کند پس می توانید مطمئن باشید که به سخن گفتن با شما علاقه دارد.

از سوی دیگر، اگر فردی فاصله ی زیادی بین شما و خود ایجاد کند، جهت وی کاملا به سمت شما نباشد و ارتباط چشمی لازم را برقرار نکند پس یا به شما علاقه ندارد و یا عجله دارد.

غیر از موارد بالا اگه طرف مقابل شما در وضعیت دفاعی زبان بدن نیز قرار بگیرد، احتمال اینکه وی به مکامله با شما علاقه ای نداشته باشید بسیار بیشتر می شود.

یکی دیگر از فواید آشنایی با زبان بدن در حالت اشتیاق این است که می توانید به سادگی تفاوت بین دوستان نزدیک و کسانی که به تازگی با هم آشنا شده اند را تشخیص دهید. به طور قطع فضای شخصی کمتری بین افرادی که به خوبی یکدیگر را می شناسند وجود دارد نسبت به افرادی که به خوبی با یکدیگر آشنا نیستند.

زبان بدن و جذابیت

هر تغییری در زبان بدن حتی اگر یک تغییر کوچک باشد می تواند برداشتی که دیگران از شما می کنند را تغییر دهد. در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توضیح داده ام چگونه می توانید برداشتی که دیگران از شما کرده اند را با کمی اصلاح در حرکات زبان بدن تغییر داده و به نظر جذاب تر شوید؛ حرکاتی مثل صاف کردن کمر و قرار گرفتن در وضعیت اعتماد به نفس در زبان بدن.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: زبان بدن – وضعیت اشتیاق

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

 

می خواهید بیشتر بدانید؟

صفحه اول: توصیف همه ی حرکات زبان بدن

چگونه با اعتماد به نفس راه برویم

چگونه روابط اجتماعی بهتری داشته باشم

عشق در اولین نگاه

زبان بدن در خواستگاری

استفاده از زبان بدن

نشانه های عاشق شدن در زبان بدن

چگونه با علم شخصیت شناسی دیگران را عاشق خود کنیم

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق خود کنم

معرفی کتاب

1555 - Copyدرباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.