no-img
نوین اطلس

۵ راهکار ساده برای رسیدن به خودباوری - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

۵ راهکار ساده برای رسیدن به خودباوری
امتیاز 3.50 ( 2 رای )
zip
فروردین ۶, ۱۳۹۵

۵ راهکار ساده برای رسیدن به خودباوری


در این مقاله به شما روش های عملی را می آموزیم که به شما کمک می کند تا به خود ایمان پیدا کرده و باور بیشتری به خود پیدا کنید.

چگونه به خود باوری برسیم

  • موفقیت در امور کوچک ایمان شما را به مهارت هایتان افزایش می دهد: اگر بتوانید در وظایف کوچک موفق شوید، وقتی با وظایف بزرگتری رو به رو شدید ایمان بیشتری نسبت به خود پیدا می کنید. بیشتر مردم اهداف کوچک خود را دست کم می گیرند بدون اینکه متوجه شوند موفقیت در همین اهداف کوچک می تواند به آنها کمک کند تا باور بیشتری نسبت به خود پیدا کنند به خصوص اگر آنها را یادداشت کنید و به یاد داشته باشید.

 

  • از رسانه های مثبت استفاده کنید: مطالعات نشان داده است که گوش دادن به موسیقی های تحریک کننده می تواند باعث شود در طولانی مدت انگیزه ی بیشتری پیدا کنید. چه اتفاقی می افتد اگر هر روز صبح شخصی ۵۰ یا ۶۰ بار به شما بگوید به هر چیزی که می خواهید می توانید دست پیدا کنید؟ بیشتر مردم توجهی به ترانه ای که می شنوند نمی کنند و نمی دانند گوش دادن به آهنگ های تحریک کننده می تواند باور آنها را نسبت به خود، هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت افزایش دهد.

 

  • جرات ریسک کردن داشته باشید: بعضی مردم همیشه سعی می کنند در یک شرایط امن زندگی کنند و در نتیجه نمی توانند مهارت ها و توانایی های خود را محک بزنند. هرگز موفق نمی شوید خودتان را باور کنید اگر نتوانید این موانع را از بین ببرید و خود را با چالش های دشوارِ زندگی رو به رو کنید. در هر حال یادتان باشد خودباوری به معنی شناخت این حقیقت است که شما می توانید با مشکلات زندگی خود رو به رو شوید. اکنون، فکر کنید چه مشکلی پیش خواهد آمد اگر به جای حل کردن مشکلاتتان از آنها فرار کنید؟. به عبارت دیگر مهم نیست که چه مشکلی در زندگی دارید یا این مشکلات به چه اندازه هستند مهم این است که بدانید چگونه هر مشکلی را برای خود حل کرده و از آن ها عبور کنید.

 

  • در مقابل حرف دیگران ایستادگی کنید: چند مرتبه نسبت به انجام کاری هیجان زده شده اید و سپس دیگران شما را قانع کرده اند که از پس انجام آن بر نمی آیید؟ به دلیل همین ناامیدی که دیگران انتقال می دهند، بسیاری از مردم اهداف مهم یا حتی آرزوهایشان را کنار می گذارند و فراموش می کنند. اگر بتوانید در مقابل دیدگاه ها و نظرات منفی دیگران ( که معمولا به دلیل ترس های خود آنها است )ایستادگی کنید و آنها را به چالش بکشید، می توانید یک ایمان راسخ به خود پیدا کنید ( نگاه کنید به تکنیک هایی برای متقاعد سازی دیگران). قبل از اینکه سایت نوین اطلس را راه اندازی کنم بسیاری به من گفتند که ساختن چنین سایتی هرگز نمی تواند باعث موفقیت مالی شود. امروز همین سایت منبع اصلی درآمد من شده است و حتی همه ی شغل های دیگر خود را به خاطر آن کنار گذاشته ام ( نگاه کنید به چگونه به حرف های منفی دیگران اهمیت ندهیم).

 

  • اسنادی از دست آوردهای قبلی خود تهیه کنید: وقتی در شرایط دشوار زندگی خود قرار می گیریم، اسیر افکار منفی می شویم که باعث می شود به سختی دست آورد های گذشته ی خود را به یاد بیاوریم. اگر دست آورد های خود را یادداشت کنید می توانید هر زمان که به خودتان شک داشتید آنها را به یاد بیاورید و در نتیجه باور بیشتری به خود پیدا کنید. به علاوه نوشتن دست آوردها به خودی خود می تواند ضمیر ناخودآگاه شما را بهتر قانع کند که موفقیت هایی داشته اید و در نتیجه شما را ارزشمند ارزیابی کند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: ۵ راهکار ساده برای رسیدن به خودباوری

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

 

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

با باور های منفی که در مورد خود دارم چه کنم

چگونه دیگران را متقاعد کنیم هر چیزی گفتیم باور کنند

استفاده از هیپنوتیزم پنهان در متقاعد کردن دیگران

تاثیر دعا بر موفقیت

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهم

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب:

1555 - Copyدرباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.