no-img
نوین اطلس

آیا دعا کردن باعث موفقیت می شود


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

آیا دعا کردن باعث موفقیت می شود
zip
اسفند ۱۳, ۱۳۹۴

آیا دعا کردن باعث موفقیت می شود


چگونه دعا بر روی مغز تاثیر می گذارد

وقتی شخصی اعتقاد خود را برای رسیدن به اهدافش از دست بدهد، نسبت به آن هدف احساس بی تفاوتی می کند و در بعضی شرایط در نتیجه ی بی تفاوتی، امور خود را به تعویق می اندازد.

به عبارت دیگر، وقتی شخصی امید خود را به اهدافش از دست بدهد، نسبت به برنامه های خود بی تفاوت شده و سپس امور خود را به تعویق می اندازد

اکنون اگر شخصی شروع به دعا کردن کند به صورت خودکار این باور در وی ایجاد می شود که امیدش از دست نرفته است. مقدار امیدی که هر فرد بدست می آورد مرتبط با قدرت باورش می باشد. امید، می تواند نقش سوخت موتور انسان را بازی کند و باعث شود احتمال موفقیت بیشتر شود.

دعا کردن در مقابل خود تاییدی

در مقاله ی قبلی خود به نام خود تاییدی چه فوایدی دارد، خود تاییدی را به دو نوع تقسیم بندی کردم.

اولین نوع خود تاییدی وقتی است که شخصی چیزی را که باور نمی کند طوطی وار فقط تکرار کند؛ در نتیجه باعث می شود ذهنش این نوع خود تاییدی را نوعی خود فریبی برداشت کند که نتیجه ی آن ایجاد احساسات منفی بیشتراست. با گفتن جمله ی ” من هر روز با اعتماد به نفس تر می شوم” باعث بدتر شدن وضعیت خود می شوید چرا که ضمیر ناخودآگاه شما صد ها دلیل به شما ارائه می کند که نشان دهد هنوز با اعتماد به نفس نشده اید.

نوع دوم خود تاییدی موردی است که ذهن آن را بپذیرد و در نتیجه باعث شود شخص با انرژی بیشتری به سمت اهداف سوق داده شود. برای مثال، تایید خود با جمله ی ” من تلاشم را ادامه می دهم تا موفق شوم” بسیار منطقی تر می باشد و ذهن صحت آن را بیشتر می پذیرد.

اکنون دعا کردن را می توانیم در نوع دوم قرار دهیم زیرا باعث می شود امید بیشتری برای هدف خود پیدا کنید و در نتیجه انگیزه ی بیشتری پیدا خواهید کرد. در مقاله ی قبل خود به نام چگونه کلمات می توانید ذهن و زندگی شما را تغییر دهند توضیح دادم که غیر از دعا کردن استفاده از کلماتی خاص نیز می تواند بر وضعیت احساسی و ساختار ذهن شما تاثیر بگذارد.

دعا کردن می تواند به عنوان نوعی خود تاییدی در نظر گرفته شد که به شما کمک می کند اعتقادات خود را در مورد توانایی های تان بهبود داده و در نتیجه شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

آیا دعا کردن باعث موفقیت می شود

در همه ی داستان هایی که در مورد انسان های موفق گفته شده یک نکته ی مشترک وجود دارد و آن یک باور قوی نسبت به خود است بدون توجه به افرادی که تلاش کردند آنان را ناامید کنند.

به عبارت دیگر، اگر منبعی قابل اطمینان پیدا کنید که باعث ایجاد باوری محکم و استوار شود، حتما به موفقیت دست پیدا خواهید کرد. در حقیقت دعا می تواند نقش همان منبع معتبر را بازی کند که با ایجاد امید و انگیزه در شما باعث می شود قدرت بیشتری برای موفقیت بدست آورید و در نتیجه به اهداف خود دست پیدا کنید.

نوشته ی شاهین زند – مشاور و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: آیا دعا کردن باعث موفقیت می شود

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

 

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه می شود دیگران را هیپنوتیزم کرد

چگونه می توان شخصیت دیگران را از نوع راه رفتنشان تشخیص داد

چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم

چگونه متوجه شویم شخصی ما را برای ازدواج می خواهد

یادگیری چهره خوانی

چگونه می توان با استفاده از ترفند هایی ساده هر شخصی را عاشق خود کرد.

معرفی کتاب

1555 - Copyموضوعات :
دعا

درباره نویسنده

novinatlas 1723 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.