no-img
نوین اطلس

چرا فقط بعضی افراد خاص را دوست داریم - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

چرا فقط بعضی افراد خاص را دوست داریم
zip
تیر ۲, ۱۳۹۵

چرا فقط بعضی افراد خاص را دوست داریم


بعضی می گویند شباهت ها همدیگر را جذب می کند اما همیشه اینگونه پیش نمی آید و ما گاهی به افرادی جذب می شویم که متفاوت با ما هستند. اما باز هم این سوال وجود دارد که اگر ما به افراد متفاوت با خود جذب می شویم پس چرا به کسانی که شبیه ما هستند نیز جذب می شویم؟. ( نگاه کنید به آیا شباهت ها یکدیگر را جذب می کنند)

در این مقاله قصد دارم به همه ی این سوالات پاسخ دهم و به شما بگویم چرا ما انسان ها به بعضی افراد خاص علاقه مند می شویم.

دلیل این موضوع که چرا به بعضی افراد یا بعضی چیزهای خاص علاقه مند می شویم

بهنام ( یک شخص فرضی) از ته قلب از کت و شلوار متنفر است. حتی تصمیم دارد از اولین کاری که پیدا کرده است خارج شود فقط به دلیل اینکه مجبور است کت و شلوار به تن کند. وقتی از بیرون به این قضیه نگاه کنید کار بهنام به نظر غیر منطقی می رسد اما اگر به صورت عمیق تر درون ذهن وی را بررسی کنیم متوجه می شویم که همه ی اقدامات وی کاملا طبیعی است.

بهنام تنها فرزند خانواده بوده و کمی نازپرورده بزرگ شده است چرا که هر چیزی می خواست سریع در اختیارش گذاشته شده است. به دلیل نوع تربیتی که داشته است، آزادی را بسیار ارزشمند می داند و از اجبار و تحت کنترل بودن متنفر است. از سوی دیگر، وقتی جوان تر بوده است عینک های درشتی بر چشم داشته که باعث می شده همکلاسی هایش او را مورد نیشخند و تمسخر قرار دهند.

اکنون که وی بزرگ شده است، به صورت ناخودآگاه از یونیفرم و کت و شلوار به دلیل اینکه یادآور خاطرات دوران کودکی است متنفر می باشد. از سوی دیگر، تمایل وی به آزادی باعث می شود از گره ی کره بات هم متنفر شود زیرا باعث می شود احساس اسارت و در بند بودن پیدا کند.

از این مثال به سادگی می توان فهمید چرا چیز های خاصی داریم. همانطور که مشاهده کردید، بهنام از کت و شلوار متنفر است زیرا یادآور یک خاطره ی منفی است و مانع چیزی می شود که برای ارزشمند است.

به همین دلیل است که بعضی افراد خاص را دوست داریم

در مورد مردم نیز جریان به همین گونه است. کسانی را دوست داریم که ما را به یاد چیزهایی می اندازند که در مورد خود دوست داریم و از افرادی که ما را به سمت چیز هایی می کشند که دوست نداریم متنفر می شویم.

به همین دلیل است که یک دختر زیبا و خجالتی ممکن است به یک مرد جذاب و با اعتماد به نفس جذب شود.

به این دلیل افراد خاصی را دوست دارم که در آنها ترکیبی از دو نوع ویژگی وجود دارد. اول ویژگی هایی که در مورد خود دوست داریم و دوم ویژگی هایی که در مورد خود از آنها متنفر هستیم.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: چرا فقط بعضی افراد خاص را دوست داریم

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه یک رابطه ی صمیمی دو طرفه ایجاد کنیم

نقش زیبایی چهره در عاشق کردن

چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم

چگونه شخصی که عاشقش هستید را تغییر دهید

پیام برای عاشق کردن از راه دور

چگونه شخصیت دوست داشتنی داشته باشیم

معرفی کتاب

1555 - Copyموضوعات :
روانشناسی عشق

درباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.