no-img
نوین اطلس

فواید تحلیل رویا چیست - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

فواید تحلیل رویا چیست
امتیاز 3.00 ( 1 رای )
zip
اسفند ۲۵, ۱۳۹۴

فواید تحلیل رویا چیست


چرا باید رویاهایمان را بشناسیم

زیرا رویاها، ما را به خاطرات و نیاز های پنهانمان پیوند می دهند. رویا باعث می شوند یک بینش و شناخت نوین نسبت به خود بدست آوریم.

نقش رویاها در از بین بردن احساسات منفی

در خواب می توانید با بخشی از خود در ارتباط باشید که در بیداری شاید هرگز نتوانید. بیشتر شخصیت هایی که در خواب مشاهده می کنید معمولا نماد بخش هایی از ذهن خود شما هستند. اگر ضمیر ناخودآگاه را مثل یک کودک در درون خود تصور کنیم، در خواب می توانید با این کودک ارتباط برقرار کنید و نیازهایش را متوجه شوید تا بتوانید در بیداری آنها را برطرف کنید. در نتیجه وقتی کودک درون خود را آرام نگه دارید به آرامش بیشتری خواهید رسید و احساسات منفی را از خود دور می کنید.

به عبارت دیگر ضمیر ناخودآگاه از طریق رویاها و تصاویری که به ما در خواب نشان می دهند سعی می کنند نیازها و خواسته­ های مان را به ما نشان دهند و ما را به خودمان بیشتر نزدیک کنند. می توانید نیازها، ترس ها،نگرانی ها، کمبود ها، نقطه های ضعف و هر احساس دیگری که در خود خفه کردید را در خواب ببینید؛ هر احساسی که ممکن است در بخشی از ذهنتان پنهان شده باشد و در حال رشد باشد.

پیمودن مسیر پر پیج و خم زندگی و رسیدن به اهدافمان نیازمند شناخت دقیق نیازها و خواسته های پنهان ضمیر ناخودآگاه مان است که نقش سوخت را برای ما بازی می کند. با شناخت این کمبود ها می توانیم به شناخت و معرفت بیشتری در رابطه با خود برسیم. ( نگاه کنید به نمونه ی تحلیل یک رویا و تاثیر آن در شناخت نیاز درونی)

نقش رویاها در پیش بینی آینده

ضمیر ناخودآگاه انسان متوجه ی مواردی می شود که ضمیر ناخودآگاه هرگز نمی شود. این نکات ریز را با استدلال های خود در خواب به ما نشان می دهد و باعث می شود درک و بینش بهتری از وقایع اطرف خود داشته باشیم.

برای مثال فرض کنید هر روز به ملاقات دوست خود می روید. دوست شما به خاطر یک بیماری، زیر چشمانش هر روز سیاه تر و سیاه تر می شود. اما به دلیل اینکه این تغییر رنگ بسیار آرام و آهسته صورت می گیرد شما به صورت خودآگاه متوجه این موضوع نمی شوید اما ضمیر ناخودآگاه متوجه شده و در خواب به شما نشان می دهد که دوست شما هیچ چشمی ندارد. سپس فردا که از خواب بیدار شدید و به ملاقات وی رفتید متوجه می شوید که دوستتان چشم خود را به خاطر بیماری که داشته است بسته است.

ضمیر ناخودآگاه از اتفاقاتی که در روز رخ می دهد نتیجه گیری هایی می کند و سپس آن نتیجه گیری ها را در خواب به شما نشان می دهد. گاهی این نتیجه گیری ها کاملا دقیق می باشد و این تصور ایجاد می شود که ما می توانیم آینده را پیش بینی کنیم.

البته اگر بتوان رویاها را به درستی تفسیر کرد هر گونه تصویر و نتیجه گیری که از طریق رویا به ما ارسال شود می تواند در پیدا کردن مسیر آینده رهگشا باشد. در حقیقت رویاها با تشبیه ها و تصاویر خود به ما بهترین موقعیت ها را برای بهره بردن از توانایی ها بالقوه مان نشان می دهند.

نوشته ی شاهین زند – نویسنده و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید:فواید تحلیل رویا چیست

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

 

می خواهید بیشتر بدانید؟

تحلیل رویای سقوط از ارتفاع

چگونه خود یا دیگران را بشناسیم

چگونه دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم

ناهماهنگی شناختی و تغییر نگرش

آشنایی با توانایی های ذهن

آشنایی با دو تیپ شخصیتی معروف

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copyموضوعات :
تحلیل رویا ها

درباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.