no-img
نوین اطلس

تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن
zip
اسفند ۲۱, ۱۳۹۴

تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن


در این مبحث از نوین اطلس با عنوان تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن، می خواهیم به بررسی انواع بدن و شخصیت شناسی که بر این اساس می شود بپردازیم.(همچنین نگاه کنید به شخصیت شناسی با لباس)

سه نوع بدن: اکتومورف، مزومورف و اندومورف

به این طبقه بندی، طبقه بندی ساختمان جسمی نیز می گویند که در تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن کاربرد دارد. بر این اساس می توان گفت که هر یک از انواع بدن ویژگی های شخصتی مربوط به خود را دارد که با دیگر انواع بدن مختلف است ( این ویژگی ها در پرانتز ارائه شده باشد)

اندومورف

اندومورف ها چاق، تپل و گرد هستند. شکم شان بخش زیادی از بدن آنان را تشکیل می دهد. دست ها و پاهای این جنس بدن تقریبا کوتاه است.

در تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن، آن ها ذاتاً آرام، شوخ طبق و در کل برون گرا هستند. غذا خوردن را بسیار دوست دارند ( که البته کاملا مشخص است) و بیشتر اوقات اطرافشان شلوغ است.

مزومورف

از نظر شخصیت شناسی، ویژگی شخصیتی مزومورف ها متعادل است زیرا اندازه ی استخوان ها، سیستم اعصاب و عضلات شان متعادل می باشد.

اندام مزومورف ها مثل ورزش کارها و بدن ساز ها است. تناسبی خوبی در عضلات بدنشان دیده می شود و استخوان بندی درشتی دارند. به طوری کلی باید گفت با دیدن این افراد دیگران احتمالا فکر می کنند آنان هر روز ورزش و تمرینات بدن سازی انجام می دهند در صورتی که ممکن است اصلا این گونه نباشند.

مزومورف ها، تعادل روانی و انرژی بسیاری دارند. آنان مثل بدن سازها بوده، شخصیت ماجراجویی دارند و تمرینات مشکل برایشان دشوار نیست.

شخصیت کسانی که تیپ اندامی مزومورف دارند مثل اکتومورف ها خیلی حساس نیست و استعداد خوبی از خود نشان می دهند.

اکتومورف

این نوع بدن، عضلات کوچکتری نسبت به بقیه بدن ها (اندو مورف و مزومورف) داشته و ضعیف تر هستند. بیشتر بدن آنها از سیستم های عصبی ایجاد شده است و به همین خاطر در تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن گفته می شود این افراد شخصیت حساسی دارند.

شناخت این نوع اندام کار بسیار ساده ای است. اکتومورف هاف استخوانی، لاغر و عضو های کشیده ای دارند. آن ها بسیار بلندتر از چیزی که هستند به نظر می آیند. عضلاتی نسبتا کوچکتر از دیگر انواع بدن می باشد و افزایش وزن برایشان بسیار دشوار است.

به دلیل سیستم عصبی حساسی که دارند، اکتومورف ها معمولا درگیر مشکلات احساسی می باشند و در نتیجه تغییرات خلق و خوی بیشتری را تجربه می کنند.

نوع بدن شما کدام یک است؟

در دنیای واقعی بدن ها را نمی توان دقیقا به یکی از این سه مورد تقسیم بندی کرد. زیرا نوع بدن بسیاری از افراد بین این اندازه ها قرار می گیرند. مثلا ممکن است شخصی کاملا اندموروف نباشد و تا حدودی تناسب اندام مزومورف ها را داشته باشد، در چنین موردی بر اساس تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن، شخصیت این فرد ممکن است ترکیبی از هر دو نوع بدن باشد.

اگر شکل یک بدن به یکی از انواع گفته ی شده ی بدن نزدیک تر باشد باید توجه کنید ویژگی های شخصیتی چنین شخصی مرتبط با آن نوع بدن است که در وی مشخص تر می باشد.

نوشته ی شاهین زند – مشاور و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: تشخیص شخصیت از طریق اندام بدن

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

آیا سوال دیگری دارید؟

چگونه خود و دیگران را بشناسیم

شخصیت شناسی با رنگ چشم

می خواهم  در مورد نظریات شخصیت بدانم

شناختی شخصیت از طریق انتخاب موسیقی مورد علاقه

شناخت شخصیت دیگران از طریق زبان بدن

نحوه ی راه رفتن و شناخت شخصیت

شناختی شخصیت از طریق انتخاب موسیقی مورد علاقه

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy



برچسب‌ها :

درباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.