no-img
نوین اطلس

چگونه از دختر معذرت خواهی کنیم - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

چگونه از دختر معذرت خواهی کنیم
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مرداد ۱۰, ۱۳۹۷

چگونه از دختر معذرت خواهی کنیم


برای اینکه از یک دختر به خاطر اشتباهات خود معذرت خواهی کنید راه های زیادی وجود دارد. نوین اطلس دات کام متن ادبی معذرت خواهی و نامه معذرت خواهی را به شما معرفی می کند که می تواند به شما در این زمینه بسیار یاری برساند. همچنین روش معذرت خواهی برای معذرت خواهی از دوست پسر را نیز به شما ارائه می دهیم تا دلخوری ها بین شما و دوست پسرتان تمام شود. اگر همسرتان را ناراحت کرده اید راه هایی برای معذرت خواهی از شوهر و معذرت خواهی از عشق نیز در این مطلب معرفی شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

معذرت خواهی از دوست پسر

برای معذرت خواهی از دوست پسر نوین اطلس دات کام توصیه می کند واضح و صریح بگویید که برای کدام رفتار و اشتباه تان میخواهید دلجویی کنید. همان اشتباهی که قلبا پذیرفته اید و باعث دلخوری طرف مقابل شما شده است را نام ببرید. این جمله در بیشتر مواقع استفاده می شود:اگر باعث ناراحتی ات شده ام، مرا ببخش. درحالیکه این جمله و جملاتی شبیه به آن به قدری کلی است که مشخص نمی کند شما متوجه شده اید چرا او ناراحت است یا خیر. باید خیلی ساده، صریح و مصداقی عذرخواهی کنید. مثلا بگویید:برای اینکه به فلانی گفتم تو آدم خسیسی هستی، مرا ببخش. بهتر است در چنین مواقعی اگر کارتان علتی داشته آنرا هم بیان کنید. علتش لازم نیست محکمه پسند باشد اما بگویید که چرا چنین خطایی را مرتکب شده اید.

ممکن است طرف مقابل شما فکر کند از او متنفر هستید که پشت سر او گفته اید آدم خسیسی است اما شما یک دلیل داشته اید:او ماشینش را به شما قرض نداده است و چون خودتان ماشین ندارید، حس حسادت باعث شده است بخواهید مقابله به مثل کنید. در چنین شرایطی همین که بگویید:تو حق داشتی ماشینت را به من ندهی اما من آن لحظه عصبانی شدم و کار خطایی کردم. عذرخواهی هر چه موضوعی تر و صریح تر باشد بیشتر به دل شنونده خواهد نشست.

روش معذرت خواهی

گاهی انجام غلط یک کار آسیب بیشتری دارد از اینکه آن کار را انجام ندهید. روش درست معذرت خواهی این است که اگر می خواهید از کسی عذرخواهی کنید، درست و به موقع این کار را انجام دهید. زمان واقعی عذرخواهی وقتی نیست که کسی از شما رنجیده است بلکه زمانی است که خودتان قبول کرده اید که کار خطایی انجام داده اید. اگر فقط وقتی دلخوری کسی را می بینید و به خاطر اینکه رابطه تان خراب نشود، عذرخواهی کنید، در این کار چندان موفق نمی شوید.حتی ممکن است باهم بحث تان بشود و کار به جاهای باریکتر و دلخوریهای عمیق تر بکشد. شما باید زمانی برای عذرخواهی پیشقدم شوید که بدانید و قبول کرده باشید که کارتان خطا بوده است.

حتی ممکن است طرف مقابل شما دلخور نشده یا بروز نداده باشد اما همین که متوجه خطای خود شدید، پیشقدم شوید. علت اینکه باید خطای خود را قبول کرده باشید احساسی است که با زبان بدن و بار معنایی کلمات به طرف مقابلتان القا می کنید. ممکن است یک جمله ببخشید، من اشتباه کردم را زمانی که در حال نقش بازی کردن هستید، بگویید:«ببخشید دیگه، باشه من اشتباه کردم!» که این جمله کاملا نشاندهنده این است که به نوعی می خواهید موضوع را تمام کنید و به اصطلاح از سر خود واکنید. حتی اگر در انتخاب کلمات هم دقت کافی داشته باشید، زبان بدن رسواکننده است و احساس طرف مقابلتان در این زمینه اشتباه نخواهد کرد. پس برای آنکه کار را خراب تر نکنید زمانی عذر بخواهید که واقعا اشتباه خود را پذیرفته اید.

معذرت خواهی از شوهر

به کار بردن کلماتی مانند «ببخشید»، «معذرت میخواهم» یا «وای! اشتباه کردم» و غیره، به هیچ وجه عذرخواهی واقعی محسوب نمی شود بلکه پیش زمینه های عذرخواهی هستند. این نوع عذرخواهیها شاید در زمانی که ناخواسته به کسی تنه میزنیم یا به میان حرف کسی میپریم مثمرثمر باشد اما در موارد دیگری که احساسات طرف مقابل را عمیقا جریحه دار کرده ایم، به هیچ وجه مؤثر نیستند. معذرتخواهی صحیح و مؤثر آن است که به کسی که سبب ایجاد رنجش یا کدورت در قلب او شده ایم، پاسخی عاطفی، همدلانه و از صمیم قلب بدهیم.

در واقع معذرت خواهی از شوهر و یا هر کس دیگری باید از ته قلب و برای رفتار خاصی باشد که انجام داده ایم وگرنه بی معنا و بی اثر خواهد بود. این کار با بحث جبران فرق میکند. شما یکبار موقع عذرخواهی از طرف مقابل می پرسید که چگونه خطایم را جبران کنم که این حرف کاملا ضروری است اما بعد از آن و در حیطه های مشابه باید تغییر رفتار در شما ایجاد شود؛ مثلا دیگر در جمع از همسرتان ایراد نگیرید. در غیراینصورت به طور موقت دلخوری برطرف میشود و بار بعد با شدت بیشتری ایجاد شده و دیگر به عذرخواهی تان هم اعتمادی وجود ندارد.

نامه و متن ادبی معذرت خواهی از عشق

برای معذرت خواهی از عشق خود novinatlas.com پیشنهاد می کند که باید از متن های ادبی یا نامه های عاشقانه استفاده کنید. این نامه های عاشقانه هم احساسات شما را نشان می دهند هم عشقتان متوجه می شود که چقدر او را دوست دارید و پشیمان هستید که وقت گذاشته و چنین نامه ای نوشته اید. یکی از متن های ادبی زیبایی که می توانید در این نامه های عاشقانه استفاده کنید متن زیر  می باشد.

منو ببخش که درخشیدی و من چشمامو بستم

منو بخشیدی و من چشمامو بستم

تو به پای من نشستی و جدا از تو نشستم

که نیاوردی به روم هر جا دلت رو می شکستم

منو ببخش ، منو ببخش …..

اگه راهم این روزا از تو یکم دوره ببخش

توی زندگی آدم یه وقتا مجبوره ببخش

مطالب مرتبط:

روش معذرت خواهی

نحوه جذب دختر مغرور

جلب اعتماد دختر

راه های برگرداندن دوست دختر

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفتهدرباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.