no-img
نوین اطلس

روش معذرت خواهی


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

روش معذرت خواهی
zip
مرداد ۱۰, ۱۳۹۷

روش معذرت خواهی


برای معذرت خواهی از دوست پسر، معذرت خواهی از شوهر و معذرت خواهی از عشق روش های معذرت خواهی زیادی وجود دارند. یکی از این روشها نامه معذرت خواهی می باشد که نوین اطلس در این مطلب آن را به شما توصیه می کند. اگر از خود می پرسید چگونه از دختر معذرت خواهی کنیم باید بگویم می توانید متن ادبی معذرت خواهی را به کار بگیرید. پیامک عذرخواهی رسمی نیز در این مطلب به شما معرفی می شود و در نهایت نشان می دهیم در جواب معذرت خواهی چگونه رفتار کنید.

معذرت خواهی از شوهر

برای معذرت خواهی از شوهر مهم است که بدانید دقیقا چه عاملی موجب رنجش طرف مقابل شده است. بنابراین به او بگویید : “من می دانم که از من رنجیده ای و می خواهم که مرا ببخشی، اما هنوز نمی دانم که چه کار اشتباهی انجام داده ام؟ “

همسرمان را به هر دلیلی رنجانده ایم، لازم است به او پیشنهاد بدهیم که ما را ببخشد. بسیاری از ما در چنین مواقعی ترجیح می دهیم هیچ حرفی نزنیم و بدون هیچ اقدامی منتظر می مانیم تا با گذشت زمان موضوع رنجش خود به خود حل شود. درحالیکه این گام اول است، باید از او بخواهیم که ما را ببخشد، اما چون این یک پیشنهاد است، لازم است آمادگی شنیدن پاسخ منفی را هم داشته باشیم. در واقع شاید بهتر باشد بعد از این مرحله کمی زمان بدهیم و منتظر بمانیم و انتظار نداشته باشیم بلافاصله درخواست ما پذیرفته و رنجش خاطر تمام شود.

نامه معذرت خواهی از دوست پسر

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در رابطه ای شما یا طرف مقابلتان برای کوتاه کردن ماجرا یا پرهیز از تنش بلافاصله متوسل به عذرخواهی شوید، اما هر دو طرف می دانید که این صرفا یک راه فرار است. بنابراین برای اینکه عذرخواهی شکل واقعی و حقیقی پیدا کند، مهمترین شرط آن پشیمانی است. اگر حس می کنید شما یا دوست پسرتان از کاری که کرده اید، پشیمان نیستید لزومی به عذرخواهی نیست.

درواقع این یک شرط اساسی برای طلب بخشش هست و تا زمانی که شخص از کارش پشیمان نیست، لزومی هم به عذرخواهی نیست. اما برای کمک به درک بهتر رفتارش می توان از او خواست که خودش را به جای طرف مقابل بگذارد و احساساتش را بیان کند. این تمرین کمک می کند ارزش اخلاقی عذرخواهی بدرستی برایش درونی شود. برای ابراز پیشمانی و معذرت خواهی کردن نیز می توانید از نامه های معذرت خواهی استفاده کنید. احساسات خود را به او در نامه بنویسید و در آخر به خاطر اشتباهی که مرتکب شده اید معذرت خواهی کنید.

متن ادبی معذرت خواهی از عشق

اگر برای کار اشتباهی که مرتکب شده ایم، دلایلی داشته باشیم و آنها را بیان کنیم و به دیگران هم فرصت توضیح و بیان دلایلشان را بدهیم، در واقع برای بخشیدن و بخشیده شدن انگیزه بیشتری فراهم کرده ایم. بنابراین کمی زمان بگذارید و در شرایطی که هر دو آرام تر شده اید، دلایل خود را توضیح دهید. البته دقت کنید که قرار نیست چیزی را توجیه کنید. این دلایل شامل مواردی می شود که خارج از کنترل و توان شما بوده است. در نهایت می توانید برای معذرت خواهی از عشق خود از متن های ادبی و زیبا استفاده کنید که نوین اطلس دات کام یکی از آن ها را در ادامه برای شما شرح داده است.

من رو ببخش نه به خاطر اینکه من لایق بخشش هستم

بلکه تو لایق آرامش هستی

من آرامش تو را حتی به آرامش خودم نیز ترجیح میدم

معذرت خواهی از دختر و جواب معذرت خواهی

یکی راه های معذرت خواهی از دختر این است که به او قول بدهید دیگر اشتباه خود را تکرار نکنید و سر قول خود بمانید.  در واقع می توان گفت یکی از مهمترین شرط های یک عذرخواهی واقعی از هر شخصی تصمیم جدی برای تکرار نکردن آن اشتباه هست.

جبران کردن مرحله ی تکمیلی یک معدرت خواهی واقعی و کامل از هر دختری می باشد است. پیشقدم شوید و بگویید که: “بخاطر اشتباهم متاسفم و می خواهم جبران کنم.” با جبران کردن نشان می دهیم مسئولیت کار اشتباهمان را پذیرفته ایم و احساس طرف مقابل را به خوبی درک کرده ایم. این کار باعث می شود هم طرف مقابل را خوشحال کنیم و هم خودمان احساس بهتری داشته باشیم

بنابراین اگر به نظر شما معذرت خواهی واقعی انجام شده و بعد ناخواسته دوباره همان اشتباه اتفاق افتاده، عذرخواهی او را بپذیرید و تاکید کنید که چون واقعا قصد انجامش را نداشته، اشکالی ندارد.

مطالب مرتبط:

معذرت خواهی از شوهر

متن ادبی معذرت خواهی

عکس معذرت خواهی از عشقم

جملاتی برای بدست آوردن دل دختر

جملات مورد علاقه مردان

دعا برای به دست آوردن دل معشوق

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفتهدرباره نویسنده

novinatlas 1667 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.