no-img
نوین اطلس

بعد از شکست عشقی چه کنیم؟


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

بعد از شکست عشقی چه کنیم؟
zip
تیر ۱۱, ۱۳۹۷

بعد از شکست عشقی چه کنیم؟


موضوعات: چگونه شکست عشقی را تحمل کنیم، درمان افسردگی شکست عشقی، روانشناسی شکست عشقی، چگونه بعد از شکست عشقی شاد باشیم، شکست عشقی در زنان، چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم

چگونه شکست عشقی را تحمل کنیم

قانون تماس ممنوع چیست؟ آیا این قانون می تواند در کنار آمدن با شکست عشقی و یا ترمیم رابطه موثر باشد؟

قانون تماس ممنوع قانونی است که بر اساس آن فرد بعد از شکست عشقی و جدایی هیچ نوعی تماسی با طرف مقابل برقرار نکرده و به تماس او نیز نباید پاسخ دهد. اما سوال مهم اینجاست که آیا این قانون موثر است یا ممکن است نتیجه ی بدتری به همراه داشته باشد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید چند نکته مهم درباره ی درباره ی شکست عشقی و مقابله با آن را با هم مرور کنیم.

ادامه ی مطلب در:

چگونه شکست عشقی را تحمل کنیم

درمان افسردگی شکست عشقی

پذیرش جدایی زمانی اتفاق می افتد که امید به طور کامل از بین برود، به همین دلیل است که مردم معمولا با مرگ عزیزانشان کنار می آیند اما پذیرش جدایی برایشان دشوار به نظر می رسد. اگر حتی به اندازه ی ۱درصد به بازگشت رابطه امید داشته باشید افسردگی همشه همراه شما بوده و نمی توانید جدایی را تحمل کنید.

ادامه ی مطلب در:

درمان افسردگی شکست عشقی

روانشناسی شکست عشقی

بر اساس روانشناسی عشق کلید فراموش کردن یک فرد از بین بردن امید است. ذهن شما زمانی می تواند جدایی را بپذیرد که امید را به طور کامل از بین ببرید. بنابراین اولین قدم در فراموشی این است که اطمینان حاصل کنید این رابطه برای همیشه تمام شده و پس از آن وارد مرحله ی بهبودی خواهید شد.

نکته ی مهم دیگری که درباره ی روانشناسی عشق باید مورد توجه قرار دهید این است: مردم عاشق افرادی می شوند که با معیارهای موجود در ضمیر ناخودآگهشان مطابقت و سازگاری نشان دهند. به عبارت دیگر افراد خیلی زیادی در دنیا وجود دارند که می توانند شریک عشقی آینده ی شما باشند. اگر این واقعیت را درک کنید هیچ گاه از شکست عشقی رنج نمی برید.

ادامه ی مطلب در:

روانشناسی شکست عشقی

چگونه بعد از شکست عشقی شاد باشیم

وقتی فردی برای ترک یک عادت بد تلاش می کند معمولا با اتفاق افتادن رویداد های متصل به این عادت تصمیم می گیرد تلاش برای ترک آن را متوقف کند. مشابه همین اتفاق برای روابط عاطفی نیز تکرار می شود؛ هنگامی که رویدادی متصل به عشق قبلی اتفاق بیفتد فرد او را به یاد آورده و تمایل دارد با او تماس بگیرد.

فرض کنید ترانه ای خاطرات دوران کودکی را برایتان زنده کند. اگر صدها بار این ترانه را تکرار کنید بالاخره احساسات خوب شما هنگام گوش دادن به آن ازبین خواهد رفت و دیگر این ترانه شما را خوشحال نمی کند.

درواقع می خواهم بگویم که اتصال ها روزی ازبین می روند و دیگر اتفاق افتادن یک رویداد خاص چیزی را در ذهن شما یادآوری نخواهد کرد. در نتیجه اگر به هنگام اتفاق افتادن یک رویداد متصل به رابطه ی قبلی خود از به یادآوردن عشق گذشته تان خودداری کنید بالاخرهاین اتصال از بین خواهد رفت.

ادامه ی مطلب در:

چگونه بعد از شکست عشقی شاد باشیم

شکست عشقی در زنان

اگر باورهایتان را اصلاح کنید، عشق واقعی را درک کنید و اجازه ندهید رسانه ها ضمیر ناخودآگاهتان را به شکل مخربی برنامه ریزی کنند به راحتی و در مدت زمان ناچیزی می توانید از عشق های یکطرفه، بی هدف و بی سرانجام و شکست عشقی عبور کرده و آن را فراموش کنید.

ادامه ی مطلب در:

شکست عشقی در مردان و زنان

چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم

بعد از شکست عشقی مردم تصور می کنند حالات و احساسات بد و ناخوشایندشان تا ابد ادامه پیدا می کند در نتیجه برای رسیدن به آرامش سعی می کنند بار دیگر معشوق خود تماس گرفته و برای بازگشت او تلاش کنند.

تلاش برای تماس و ایجاد ارتباط با طرف مقابل
رویاپردازی در مورد او
خواندن پیام های قدیمی
دیدن عکس های دو نفره
صحبت کردن درباره ی او
تجسم بودن با او
نزدیک شدن های مخفیانه به او

ادامه ی مطلب در:

چگونه عشق یکطرفه را فراموش کنیم

مطالب مرتبط:

روانشناسی شکست عشقی

کنار آمدن با جدایی

نمی توانم فراموشش کنم

چگونه عشقمان را به رابطه برگردانیم

درمان دلشکستگی

عشقم ازدواج کرد

شعر غمگین جدایی

متن ادبی معذرت خواهی

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفتهدرباره نویسنده

novinatlas 1695 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.