no-img
نوین اطلس

چرا تغییر کرد؟ فکر می کردم دوستم دارد - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

چرا تغییر کرد؟ فکر می کردم دوستم دارد
zip
فروردین ۲, ۱۳۹۵

چرا تغییر کرد؟ فکر می کردم دوستم دارد


چرا عوض شد؟ فکر می کردم دوستم دارد!!

از اولین باری که اون را دیدم احساس می کردم که مجذوب من شده است. اگرچه مطمئن نبودم، ولی این احساس را داشتم. پس از چند روز بیشتر و بیشتر رفتار و کار هایی انجام می داد که نشان می داد عاشقم است تا وقتی کاملا از این موضوع مطمئن شدم به هر حال هرگز به وی نگفتم که من نیز چنین احساسی دارم ( نگاه کنید به چگونه تشخیص دهیم شخصی عاشق ما است).

ناگهان عوض شد و شروع به دور شدن از من کرد. واقعا احساس بدی دارم و می خواهم بدانم چرا ترکم کرده است. می خواهم بدانم که آیا او واقعا من را دوس داشته است یا این تصور فقط در تخیلات من بوده.

و اگر عاشقم است پس چرا من را از خود دور می کند؟

آیا واقعا عاشقش بود؟ شخصا فکر می کنم جواب مثبت است

توضیحات گفته شده اتفاقی است که به طور مداوم در زندگی خود تجربه می کنیم. پسری به یک دختر نزدیک می شود و علائمی ارسال می کند که نشان می دهد عاشق آن دختر است ولی ناگهان دست از اینکار می کشد. آیا به این معنی است که پسر شروع به تنفر از دختر کرده است؟ البته که نه. پس چه اتفاقی افتاده است؟ در ادامه به دلایلی اشاره می کنیم که چنین اقداماتی را بهتر توضیح می دهد:

عدم دریافت پاسخ: وقتی شخصی علائمی نشان دهد که به معنی عاشق شدنش است و در عین حال چنین علائمی را از طرف مقابلش دریافت نکند احساس بدی پیدا می کند. در نتیجه دست از این کار می کشد. اگر می خواهید بدانید دلیلش دقیقا همین مورد است یا خیر باید شهامت جلو رفتن را داشته باشید و منتظر پاسخش باشید. معمولا این جلو رفتن باعث می شود آن شخص تحریک شده و ارسال نشانه های دوست داشتن را ادامه دهد.

احساس کند قابل پیش بینی است: اگر این شخص احساس کند قابل پیش بینی است یا اگر احساس کند کار های احمقانه ای کرده است که هیچ پاسخی نیز از آنها دریافت نکرده به احتمال زیاد عقب نشینی می کند. در چنین شرایطی این شخص نه تنها کنار می کشد بلکه ممکن است علائم یا رفتار های منفی از خود نشان دهد به امید اینکه تاثیر رفتار قبلی اش را از بین ببرد.

احساس پیروزی کردن: بعضی پسر های و دختر های عادت دارند وقتی شخصی عاشقشان شد کنار بکشند. معمولا پسر ها بیشتر از دختر ها این عادت را دارند. آنها علاقه مند به بازی شکار هستند و وقتی متوجه شوند شخص مورد نظرش عاشقشان شده است احساس هیجان می کنند.

برنامه ریزی شدن توسط دوستان ( تاثیر دوستان بر عشق): بیشتر افراد معمولا در مورد احساساتشان با نزدیک ترین دوست خود مشورت می کنند تا بتوانند نظر آنها را نیز جویا شوند. دوستان نزدیک به سادگی می توانند یک شخص را قانع کنند که رفتار ها و علائمی که در پاسخ دریافت می کند معنی خاصی ندارد و در نتیجه باعث می شوند آن شخص کنار بکشد.

بدترین حالتی که ممکن است رخ دهد این است که هر دو فرد عاشق یکدیگر باشند ولی به خاطر شکی که دارند از ادامه تلاش خود منصرف شوند. این کار باعث می شود این رابطه قبل از آن که شروع شود پایان بگیرد آن هم در حالی که هر دو عاشق یکدیگر بوده اند!!!

باید بدانید که در بیشتر شرایط ( مثل شرایطی که در بالا توضیح دادم) شخص مورد نظر ممکن است قبل از نشان دادن بیشتر علائم مثبت عقب بکشد. پس لازم نیست نگران باشید؛ تنها کافی است این رفتار و نشانه ها را زیر نظر بگیرید. هر زمان موقعیت مناسب آن فرارسید شهامت خود را بدست بیاورید و در مورد احساساست خود صحبت کنید.

نوشته ی شاهین زند – نویسنده و پژوهشگر.

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: چرا تغییر کرد؟ فکر می کردم دوستم دارد

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

تکنیک هایی برای عاشق کردن دیگران

۶ اصل در مطیع سازی دیگران

چرا عاشق می شویم ( بر اساس روانشناسی عشق)

روانشناسی عشق

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copyموضوعات :
روانشناسی عشق

درباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.