no-img
نوین اطلس

ادگار کایس، مردی که در خواب می توانست به نیروهای فراطبیعی کیهانی دست پیدا کند - نوین اطلس


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

ادگار کایس، مردی که در خواب می توانست به نیروهای فراطبیعی کیهانی دست پیدا کند
امتیاز 3.00 ( 1 رای )
zip
اسفند ۲۷, ۱۳۹۴

ادگار کایس، مردی که در خواب می توانست به نیروهای فراطبیعی کیهانی دست پیدا کند


نگاهی به زندگی نامه ی ادگار کایس

کایس در ۱۸ مارس ۱۸۷۷ در هاپکنیزویل کنتاکی متولد شد و در ۳ ژانویه ۱۹۴۵ در ویرجینیا بیچ در گذشت. وی مردی عامی بود که فکر می کرد می تواند خویشتن را به مرحله ای از خواب برساند که به ذهن جمعی بشر یا خودآگاه جهانی دست یابد. کایس بسیار باایمان بود و اعتقاد قوی به خداوند داشت. او در حالت خوابی که ذکر شد می توانست با سخن گفتن به پرسش های مردم پاسخ دهد، و از اصطلاحات تخصصی پزشکی که در هنگام هوشیاری از آن ها اطلاعاتی نداشت استفاده کند، و بیماری مردم را حتی از فاصله ی دور تشخیص دهد.

او به زبان های دیگری که در بیداری هرگز یاد نگرفته بود صحبت می کرد. به همین دلیل دوبار به کاخ سفید دعوت شد. برای مدتی در یک بیمارستان با چندین پزشک همکاری داشت که از تشخیص بیماری او در حالت خواب استفاده می کردند.

هنگامی که از او پرسیدند چگونه می تواند از گذشته های دور و مردمانی که فرسنگ ها با او فاصله داشتند بگوید، پاسخ داد همه ی انسان ها هنگام خواب به ذهن کیهانی ( این لفظ او برای ناخودآگاه جمعی یونگ بود) دست پیدا می کنند اما انسان های کمی هستند که می توانند آگاهانه با آن ارتباط برقرار کنند. او اعتقاد داشت  که تمرین و کار با رویاها به تدریج فرد را قادر می سازد که آگاهانه به ذهن کیهانی ارتباط برقرا کند. اطلاعات گردآوری شده از ناخودآگاه کایس نشان می دهد که انسان ها به راستی موجوداتی کیهانی هستند.

زندگی کوتاه انسان تنها پیش درآمدی برای سفر او در فضا و زمان است. البته پدیده ی کایس تنها منحصر به خود او نیست. زنان و مردان دیگری در گذشته نیز از چنین نیرویی برخوردار بوده اند. کایس تنها نمونه ی مدن احتمالات عملی تماس با ناخودآگاه جمعی است. تا کنون زندگینامه هایی از کایس با عنوان “رودخانه ای هست” نوشته ی تامس سیگرو و “نهان بینی برای تمای فصول: زندگی ادگار کایس” نوشته ی هرمن برو منتشر شده است. از خواب گویی های کایس چهارده میلیون کلمه جمع آوری شده که نسخه ای از آن در مرکز پژوهشی و تحقیق ویرجینیا بیچ نگه داری می شود.

نوشته ی شاهین زند – بر گرفته از کتاب لغت نامه ی رویاها: راهنمای جامع رویاها و تجربیات خواب

منبع این مطلب را می توانید در سایت نوین بینش مشاهده کنید: ادگار کایس، مردی که در خواب می توانست به نیروهای فراطبیعی کیهانی دست پیدا کند

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید.

source: novinbinesh.com

 

می خواهید بیشتر بدانید؟

فواید تحلیل رویا چیست

شناخت نیاز درونی از طریق تحلیل رویا

تحلیل رویای سقوط از ارتفاع

چگونه به ضمیر ناخودآگاه دیگران نفوذ کنیم

چگونه ضمیر ناهوشیار دیگران را برنامه ریزی کنیم  

آشنایی با توانایی های ذهن

آشنایی با دو تیپ شخصیتی معروف

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copyدرباره نویسنده

novinatlas 1736 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.