no-img
نوین اطلس

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم


نوین اطلس
مطالب ویژه
اطلاعیه

ادامه مطلب

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم
zip
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم


موضوعات: نمایش در صفحه اول گوگل، قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، صفحه اول جستجوی گوگل، آوردن سایت به صفحه اول گوگل، چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید؟.

 

برای آموزش جامع کسب درآمد اینترنتی به لینک زیر مراجعه کنید:

۵ حرکت من برای کسب درآمد اینترنتی

اگر مایل هستید راهکارهای ثروتمند شدن را به صورت علمی و بر اساس تجربیات افراد موفق بشناسید پیوندهای زیر را دنبال کنید:

کسب درآمد آسان با تولید محتوا

کسب درآمد اینترنتی از طریق سیستم همکاری در فروش

رایگان در صفحه اول گوگل قرار بگیرید

 

نمایش در صفحه اول گوگل

سایت باید چه سرعتی داشته باشد؟
گوگل سرعت سایت شما را با استفاده AA متریک که به نام نمره سرعت صفحه شناخته می‌شود اندازه‌گیری می‌کند. و طیف آن بین ۰ – ۱۰۰ امتیاز است که هرچه نمره‌ی بالاتری دریافت شود بهتر است و گوگل درباره سایت هایی که نمره بالای ۸۵ دارند نظر مثبتی دارد.

شما باید کمتر از ۲ ثانیه را هدف گذاری کنید. اما بعضی سایت های تجارت الکترونیک هستند که سرعتی حتی تا ۵ ثانیه دارند و به خوبی کارشان را انجام می‌دهند بنابراین موضوع فقط همین نیست ولی از فاکتورهای مهم به حساب می‌اید و برای نمایش سایت در صفحه اول گوگل باید سعی کنید به این هدف برسید.

چگونه می‌توانم سرعت سایتم را کم کنم؟
چند فاکتور هست که باید رعایت کنید
• یک هاست خوب تهیه کنید
• اندازه تصاویر را تا حد ممکن کوچک نگه‌دارید
• اجتناب از ارتباط و وابستگی به فید های خارجی
• پلاگین های اضافی در سایت را حذف کنید

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

نقشه سایت
فاکتورهای زیادی برای سئو و بهینه سازی سایت وجود دارد ولی یکی از این فاکتورها که کمتر هم در نظر گرفته می‌شود نقشه سایت است که باید به آن اهمیت داد.
به یاد داشته باشید، شما در حال بهینه سازی صفحات خود برای ربات‌های جستجو هستید و ربات‌ها هم از نقشه سایت به عنوان خوراک استفاده می‌کنند. پس باید نقشه سایتی داشته باشید که همیشه آماده , قابل خواندن و خزیدن توسط موتورهای جستجو باشد.

نقشه سایت لیستی از تمام URL های ساخته‌شده برای کلمات کلیدی ارزشمند شما است. آن‌ها همچنین حاوی اطلاعات ارزشمندی درباره عناوین سایت شما و وزن و اهمیت هر نوع از صفحات شما می‌باشند.

اکثر سیستم های مدیرت محتوا مثل وردپرس , جوملا و … نقشه سایت ایجاد می‌کنند ولی اگر شما از آن‌ها استفاده نمی‌کنید می‌توانید برای نقشه سایت اینجا کلیک کنید.

دو نوع نقشه‌های سایت وجود دارد .XML و HTML. که شما از هر کدام خواستید می‌توانید استفاده کنید. گوگل با استفاده از XML و بینگ و یاهو همچنان طرفدار sitemap.html هستند .

نقشه سایت و نمایش سایت در صفحه اول گوگل
نقشه سایت
نقشه سایت همان طور که از نامش پیداست فقط یک نقشه از سایت شما است . و ساختار آن صفحه یا سایت را نشان می‌دهد و برای ارتباط با بقیه قسمت‌های سایت نیز کاربرد دارد.

نقشه سایت راهبری در قسمت‌های مختلف را آسان‌تر می‌کند و داشتن یک نقشه سایت بروز شده هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو مفید است.

صفحه اول جستجوی گوگل

لینک های خارج از سایت
هر چند که ممکن است عجیب به نظر برسد، ولی گوگل نسبت به لینک های خارجی که به سایت های معتبر در مقالات اشاره می‌کند , دید مثبت دارد.
گوگل خیلی دوست دارد کاربرانش دقیقاً آنچه را جستجو می‌کنند پیدا کنند و زمانی که شما به یک وب‌سایت معتبر و مرتبط دیگر لینک می‌دهید، شما در واقع در حال ارائه خدمات بزرگ به کاربران گوگل هستید و این باعث می‌شود وب‌سایت شما یک منبع باارزش تر به حساب آید.

وقتی شما این طرز فکر گوگل را فهمیدید به فکر بهبود اعتبار سایت و میزان ارتباط آن که از عوامل اصلی قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل می‌باشد می افتید در نتیجه از سایت های با اعتبار بالا و همچنین مرتبط در لینک گرفتن استفاده کنید.

اگر سایت شما از لینک های اسپم و هرز استفاده کند مردم هم بیش از این درباره‌اش فکر نمی‌کنند ! به همین دلیل استفاده از طرح‌های لینک متقابل ایده‌ی خوبی نیست چون اگر سایت مقابل اعتبار نداشته باشد اعتماد در سایت شما هم از بین خواهد رفت.

این جور سایت از هر چیزی برای جلب توجه استفاده می‌کنند از اسم کلمات کلیدی گرفته تا اسم لینک ها. بنابراین جای تعجب نیست که گوگل و سایر موتورهای جستجو آن‌ها را حذف یا اسپم کنند و رتبه آن‌ها کاهش می‌یابد.

با لینک دادن به منابع باکیفیت علاوه بر کمک به بازدیدکنندگان برای پیدا کردن محتوای مدنظر خود، شما می‌توانید اعتبار خود را نزد بازدیدکنندگان و گوگل بهبود ببخشید که در نهایت منجر به جذب ورودی بیشتر و میزان پاسخ بالاتر می‌شود.

با داشتن اطلاعات خوب و انتخاب لینک های خروجی مفید، بازدیدکنندگان حتی ممکن است سایت شما را نشانه‌گذاری و به اشتراک بگذارند و این می‌تواند نقطه‌ی پرشی برای شما باشد.

مردم اطلاعاتی که توسط منابع دیگر تأیید می‌شوند را خیلی دوست دارند مخصوصاً اگر باعث یادگیری‌شان در موضوع مورد علاقه‌شان بگردد.
هر زمان که شما یک اصطلاحی استفاده کردید که ممکن است مخاطبان درک نکنند، می‌توانید به لینک های معتبر آن‌ها را ارجاع دهید.

چند پیشنهاد برای ایجاد لینک های خروجی :
• لینک به صفحاتی که در واقع ارزش اضافه می‌کنند و موضوع را پوشش می‌دهند واقعاً خوب است.
• لینک به وبلاگ هایی که پیج رنک خوب دارند و یا وبلاگ موفقی هستند خوب است.
• لینک به افراد دیگر در بازار هدفتان و ایجاد یک شبکه ارزشمند خوب است.
• سعی کنید در بیشتر موارد این لینک ها را نوفالوو تعریف کنید.

اما یک چیز دیگر که باید رعایت کنید این است که سعی کنید لینک های ارجاعی شما در یک صفحه جدید باز شوند تا صفحه‌ای که مشغول خواندن بودند از دست نرود و همچنین نرخ ماندن افراد در سایتتان بالا بماند و نکات ماندن در صفحه اول گوگل را هم رعایت می‌کنید.

آوردن سایت به صفحه اول گوگل

آدرس وب سایت
نام دامنه شما باید کوتاه و شیرین باشد. همچنین اگر شما بتوانید آدرس URL محصول، پست و یا خدمات تان را کوتاه نگه دارید این امر کمک کننده است.
با این حال، برای بازاریابی داشتن یک نام دامنه کوتاه خوب است، اما ضروری نیست. چون بعضی از برندها در عین داشتن نام دامنه طولانی وبسایت محبوبی ایجاد کرده اند.
اما مهمتر از همه، موتورهای جستجو و بازدید کنندگان موقعی وب سایت شما را ساده تر پیدا می کنند که شما از URL هایی استفاده کنید که با دقت کل محتوای صفحه شما را توصیف کند؛ منظور ما کلمات کلیدی است. کلماتی که به وضوح و به طور خاص آنچه شما انجام می دهید توصیف کند.
به عنوان مثال: برای هر دوی بازدید کننده و گوگل خیلی بهتر است که محتوای صفحه شما را از روی ان بفهمند.

راز داشتن کلمه کلیدی جذاب بصورت رایگان و بدون نیاز نرم افزار پیچیده؟ از دوستان و خانوده تان بپرسید اگر بخواهند درباره آن موضوع در گوگل کلماتی تایپ کنند، از چه عباراتی استفاده می کنند.

URL ها برای کمپین های سئو شما بسیار حیاتی هستند پس مطمئن باشید که از URL هایی استفاده می کنید که کار را برای ایندکس کردن صفحات توسط گوگل ساده کنند. این بدان معناست که نرویم از نقطه و نشانه های غیر ضروری در URL استفاده کنیم چون گوگل نمی تواند انها را بخواند.
بنابراین، شما می توانید با استفاده از رایج ترین عبارات و زبان عمومی آن را برای گوگل آسان کنید.

باید از پسوند.com یا.net استفاده کنم یا انواع دیگر؟

اول از خودتان بپرسید: آیا کسب و کار شما در تلاش برای جذب یک بازار محلی است؟
اگر شما دارای یک موقعیت واقعی و محلی هستید و مخاطبان هدف شما در ایران هستند، گزینه بهتر این است که از دامنه های.ir استفاده کنید؛ و اگر هم شما یک سایتی دارید که مبادرت به فروش محصولات دیجیتال مثل دانلودی می کند، پس شاید.com یک گزینه بهتر با توجه به داشتن مخاطبان گسترده تر باشد.
از طرف دیگر باید بدانید که دامنه های.com باعث می شود رقابت تان افزایش یابد.

چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید؟

چگونه با سئو تگ عنوان به صفحه اول گوگل بیاییم
تگ عنوان یک مرجعی برای عنوان صفحه شما است. برچسب عنوان در چند کلمه به گوگل می گوید صفحه شما در مورد چه چیزی هست. اگر شما به Google نگویید، خودش یک چیزی برای شما حدس می زند.

اولین و مهترین نکته
شما نمی خواهید گوگل آن را حدس بزند.

به طور پیش فرض در اکثر سیستم های مدیریت محتوا (وردپرس، جوملا. آپادا و غیره) کد شما جایی باید در نزدیکی بالای صفحه باشد گوگل و دیگر موتورهای جستجو می خواهند یک ساختار عنوان سازگار از بالا به پایین ببینند. در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

تگ عنوان برای گرفتن بهترین نتایج تنها باید یک بار در هر صفحه استفاده شود. اگر سایت شما یک بخش جداگانه برای عنوان خود فراهم می کند، تگ عنوان می تواند از تگ H1 تیتر متفاوت باشد- همانطور که اکثر سیستم عامل ها به همین طریق اند.

اگر شما یک عنوان فراهم نکنید، گوگل در انتخاب عنوان برای شما تصمیم می گیرد. شما که این را نمی خواهید!
موثر ترین عناوین صفحه طولی بین ۳۰-۶۵ کاراکتر دارند که شامل فاصله هم می شود. عناوین خود را مختصر نگه دارید و مطمئن شوید که حاوی بهترین کلمات کلیدی تان هستند. هر صفحه باید عنوان منحصر به فرد خود را داشته باشد.

گوگل عنوان ها را تا جایی که در یک عنصر بلوک که ۵۱۲ پیکسل است به نمایش می گذارد و حتی یک نقطه جلوتر نمی رود؛ بنابراین هیچ رقم طلایی برای تعداد کاراکترهایی که در عنوان باید نمایش داده شود وجود ندارد. گوگل از شمارش ۷۰ کاراکتر در عنوان استفاده می کند – که در ۲۰۱۱/۲۰۱۲ تغییر کرده است.

اگر شما می خواهید اطمینان داشته باشید که تگ عنوان شما کامل در گوگل به نمایش درآید، بیشتر از ۶۵ کاراکتر در نظر نگیرید.
تگ‌های عنوان برای سئو و بهینه سازی سایت در گوگل بسیار مهم است؛ و جزو مهم ترین عناصری هستند که در آنها باید کلمات کلیدی خود را استفاده کنید. گذشته از تعریف ساده توصیف یک صفحه، تگ عنوان چه مواردی را فراهم می کند؟

سه مزایای مهم:
• ارائه توضیحات مختصر از صفحه (۶۵ کاراکتر) برای هر دوی کاربران و ربات ها.
• ایجاد محتوای غنی از کلمات کلیدی که برای طبقه بندی محتوای موتورهای جستجو فوق العاده است
• وقتی که در یک صفحه نتیجه جستجو می آید تیتر مناسب برای توصیف صفحه فراهم می کنددرباره نویسنده

novinatlas 1719 نوشته در نوین اطلس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.